Українець зробив унікальний музичний інструмент із сірників

Богдан Сенчуков із Жашкова Черкаської області зробив із сірників музичний інструмент у формі тризуба. Назвав винахід — гербас. На ньому грають у місцевому ансамблі сірникових музичних інструментів.

«Гербас — це унікальний інструмент, який має форму українського тризуба, — розповідає Gazeta.ua Богдан. — Ідея була мого вчителя музики, бо для ансамблю не вистачало баса. А я зробив інструмент, який грає басом, у формі герба — тому гербас. Звук схожий на бас-балалайку, але із своєрідним звучанням. На інструмент пішло близько 25 тисяч сірників. Робив близько року, бо потрібно було, щоб деякі деталі підсохли для подальшого склеювання. Безліч разів пробував звучання, якщо щось не влаштовувало, то доводилося міняти деталі на інші. Такий інструмент на продаж коштуватиме близько 5 тисяч доларів».

Майстер займається виготовленням макетів та сувенірів із сірників понад 10 років. Музичні інструменти почав робити у 2012 році. Тоді Богдан Сенчуков потрапив в Книгу рекордів України як майстер, який виготовив перші музичні інструменти із сірників з використанням клею. Це були гармонь, скрипка та гітара. Зараз вже зробив 8 великих інструментів із сірників: бандура, скрипка, гербас, барабан, дві гітари та пара гармоней. Також 5 маленьких: шейкери, молоточки, сопілка.