Українка створює картини без краплі фарби

Унікальну авторську техніку створення картин заснувала львівська художниця – писати картини металом. Майстриня Ярослава Ткачук різнокольоровий метал використовує замість фарб, передає 5 канал.

В авторській техніці Ярослави Ткачук – роботи без жодної краплі фарби. Для створення полотен використовує волокно та метал. Відтінків майстриня досягає за допомогою хімічних реакцій.

картины1

«Метал, який я використовую, це кольоровий метал: це мідь, латунь, мельхіор. Для того, щоб прореагувати на метал, використовую такі дуже прості хімікати з кухні — соду, оцет, харчовий або нашатирний спирт. Він реагує голубеньким», – розповідає майстриня.

Ідея використовувати у картинах метал виникла понад 10 років тому. На своїх роботах майстриня зображає людей, тварин та природу, та особлива увага – до національних мотивів. «У мене була серія робіт на козацьку тематику «Козаки Мамаї». Там були рельєфи, навіть козацькі портрети, образи тих же жінок», – каже Ярослава Ткачук.

картины

На створення кожної роботи Ярослава Ткачук витрачає не менше місяця. В її доробку – кількасот робіт. Картини львівської мисткині відомі не лише в Україні, а й за океаном.

Ярослава Ткачук не лише створює картини на волокні, а й тче з металом і створює гобелени. Мисткиня постійно експериментує, окрім металу, додає до своїх витворів натуральні трави та квіти.