Український дуб входить до 10 найстаріших дерев Європи

Дуб-патріарх найстаріший дуб в Україні, адже має понад 1300 років. Це дерево — унікальне поєднання природного скарбу та історичної спадщини. Він входить в 10 найстаріших дерев Європи. Навіть важко усвідомити, скільки патріарх лісу побачив на своєму віку, скільки пережив. Пише Маловідома Україна.

Зростає дуб в урочищі «Юзефинський дача» між селами Глинне і Березове Рокитнівського району Рівненська області. З ХV століття урочище Юзефин належало до володінь роду українсько-литовських князів Радзивілів, тому навколишні ліси називалися Радзивілівською пущею.

Нині урочище «Юзефинський дача» — пам’ятка природи загальнодержавного значення. Пам’ятка створювалася саме для охорони дуба-патріарха і його молодших братів 500-600 річного віку. Тут також ростуть могутні сосни Веймутова, віковічні ялини. Невеликі ставочки надають ділянці надзвичайно мальовничий вид.

Дуб-патріарх має обхват 8,4 метра — його ледве охоплюють, взявшись за руки, п’ять чоловік. Не одноразово дуб був вражений блискавками. Саме після однієї з блискавок, яка вразила дуб-велетень 28 червня 1997 року, і зрізала товсту гілку, розкроївши кору дерева аж до землі, вчені-дендрологи визначили вік шанованого дерева.

У 1997 році, Дуб почав підсихати, для порятунку були введені спецдобрива на глибину близько 70 м.
Місцеві вважають дуб-патріарх своїм оберегом, приходять до нього на розмову і відпочинок, допомагають дереву залікувати нанесені негодою рани.