Укрпошта виплатила 80% пенсій за квітень

Укрпошта станом на 25 квітня 2022 року доставила  80% пенсій (або 8,5 млрд грн). Доставка пенсій проводиться по всіх регіонах. 

Майже завершилася виплата квітневих пенсій в Одеській (100%), Кіровоградській (99%), Івано-Франківській (98%), Волинській та Полтавській (по 97%), Житомирській та Львівській (по 95%), Дніпропетровській та Закарпатській (по 94%).

Завдяки тому, що Укрпошта відразу після звільнення Сумської та Чернігівської областей розпочала відновлення роботи відділень, виплата пенсій в цих областях йде за графіком і на кінець третього тижня квітня складає 86% та 73% відповідно.

Повільніше через постійні обстріли, проте з обнадійливою динамікою відбувається виплата пенсій у Донецькій (53%) та Миколаївській (54%) областях.

Складною залишається ситуація в Луганській (2%), Херсонській (10%), Запорізькій (40%) областях – російські окупанти блокують доступи до міст та сіл, що практично унеможливлює доставку пенсій в строки. Як тільки будуть сформовані зелені коридори до міст, які тимчасово окуповані російськими нападниками або перебувають під обстрілами, Укрпошта одразу доставить виплати. 

“Всі працівники Укрпошти розуміють важливість доставки пенсій. Наші листоноші щодня ризикують життям, щоб українські пенсіонери могли отримати гроші та товари першої необхідності. Ми постійно перебуваємо в діалозі з місцевою владою, і як тільки є можливість проводити видачу пенсій – одразу робимо це. В квітні ми продовжили доставку березневих пенсій в ті регіони, де через блокаду чи активні бої не було можливості довезти гроші раніше. Завдяки цьому станом на кінець місяця ми маємо гарні показники виплати по Чернігівській і Сумській областях. Це дає надію, що попри складну ситуацію в Запорізькій, Херсонській та решті областей, незабаром ми зможемо провести видачу грошей і там», – прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Нагадаємо, Укрпошта доставляє виплати також тимчасово переміщеним особам в межах України. Якщо ви виїхали з місця фактичного проживання, ви можете отримати свої виплати, переадресувавши їх. Для цього потрібно:

1. Звернутися:

до Укрпошти, або зателефонувавши до її Контакт-центру за номером телефону 0 800 300 545 та обрати кнопку 2 – розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» (усі дзвінки безкоштовні), або заповнивши онлайн-форму https://www.ukrposhta.ua/ua/zaiavka-na-pereadresatsiiu-pensii;

або до Пенсійного фонду України за номерами телефонів, які розміщені за посиланням чи передати інформацію через електронний кабінет.

2. Повідомте про необхідність отримання пенсії, грошової допомоги за іншою адресою та передайте наступну інформацію:

• прізвище, ім’я та по батькові одержувача пенсії та/або грошової допомоги;

• адресу отримання пенсії/грошової допомоги до березня 2022 року

• паспортні дані (серія та номер паспорту);

• номер телефону одержувача пенсії/грошової допомоги;

• спосіб отримання виплати (на відділення або за домашньою адресою)

• нову адресу доставки: індекс відділення Укрпошти або адресу тимчасового проживання.

Якщо ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в смс-повідомленні.

Кошти будуть виплачені за заявленою адресою проживання протягом декількох днів.

Також пенсію можна отримати на будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти, до якого буде доступ- про це також потрібно повідомити оператора.