У гімназії Кривого Рогу через війну оселилися носуха та єнот (відео)

У 14-ій гімназії Кривого Рогу оселилися носуха та єнот. До початку війни тварини перебували в одному з контактних зоопарків Кривого Рогу. Після перших бомбардувань українських населених пунктів представники зоопарку звернулися до містян із проханням прихистити тварин у себе, розповіла Суспільному вчителька біології гімназії Вікторія Цапура.

Трирічна носуха Ляля вже п’яту добу живе у приміщенні 14-ї криворізької гімназії. Вчителька біології каже: тварина досить активна, рухлива та потребує постійного нагляду.

«Ці тварини в нашій гімназії – віддушина для наших колежанок, для наших діток, тому що вони можуть прийти до цих тваринок, поспілкуватися і заспокоїтися», – каже вона.

За словами управительки контактного зоопарку Анастасії Новікової, співробітники турбувалися про тварин, доки ситуація була стабільною. Згодом вирішили звернутися до містян з проханням прихистити у себе вихованців зоопарку до кінця війни. Вона каже: кожному новому власнику допомагатимуть із їжею та ветеринарними послугами коштом зоопарку.

«Ми вирішили наших звірят убезпечити. Потрібно, щоб тварини не перебували у торговому центрі, якщо місто почнуть бомбардувати. Кожному звірятку у людей зараз буде набагато безпечніше, ніж сидіти разом у торговельному центрі», – сказала вона.

Директорка гімназії Тетяна Лаврик говорить, що працівники Саксаганської райради запропонували закладу прихистити тварин. Спершу привезли носуху Лялю, а згодом і єнота Кокоса. За словами Тетяни Лаврик, вчителі постійно радяться із представниками зоопарку.

Вона розказала, що Ляля добре пережила переїзд, а от єнот – був у стресі.

«Він живе у своїй клітці, але скоро ми її приберемо і він житиме у кімнаті», – додала директорка.

Тварини перебуватимуть у гімназії до кінця війни. У цьому зоопарку було двадцять тварин, усіх їх роздали.