В області продовжують працювати підприємства легкої промисловості

Дніпропетровщина продовжує тримати економічний фронт. Підприємства знову починають працювати. На одній із текстильних фабрик у Дніпрі роботу взагалі не припиняли.

Навіть встигли перепрофілюватися. Шиють, зокрема, й для потреб ЗСУ та переселенців. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Направили потужності на потреби оборони та переселенців. Шиємо ковдри, подушки. Освоїли виробництво тонких матраців – робимо до 400 на день. Кожне підприємство зараз повинно працювати. Гроші – це кров економіки. Наш особистий вклад у перемогу», – зазначив головний інженер виробництва Олексій.

Він додав, що перші 2 тижні  війни займалися виключно волонтерськими замовленнями. Лише останні декілька днів почали взаємодіяти з клієнтами.

В день виготовляють понад 1 тис ковдр, до 2 тис комплектів постільної білизни.

А ще на підприємстві допомагають переселенцям. Серед них – Катерина. Втекла від війни з Харкова разом з дитиною та мамою, яка має інвалідність.

 «Мене вивезли, з житлом допомогли, дали роботу. Я до текстилю відношення не маю. Але допомагаю тут, чим можу. Як підсобник, упаковую товар, подушки набиваю. Відволікаюся думками, поки працюю. Мрію про нормальне мирне життя», – розповіла Катерина.

За першої можливості, каже, кафе, перукарні, магазини повинні відкриватися. Мають вироблятися товари. А люди – отримувати зарплату.

Вже другий тиждень мешкає у Дніпрі рідна сестра Катерини, Юлія. Вона працювала у філіалі фабрики менеджером.

«Мій роботодавець мене не покинув. За моїм проханням врятували мою родину з Харкова. Мене вивезли з Києва. Зараз рідні люди поруч, мешкаємо усі разом», – сказала Юлія.

 Загалом на Дніпропетровщини працюють майже усі великі підприємства. З 22 продовжує роботу 21. Активно запускається середній та малий бізнес.