В Україні масово зацвіли каштани

Цьогорiчна осiнь дивує. У соцiальних мережах люди активно поширюють фото, на яких видно, що в рiзних мiстах України нинi вдруге зацвiли каштани. Поряд з плодами цього дерева й жовтим листям з’являється бiло-рожевий цвiт, як навеснi. Повідомляє «Україна туристична».

– Таке явище спостерiгаємо у зв’язку iз загальним потеплiнням та зменшенням кiлькостi опадiв, – розповiдає директор еколого-натуралiстичного центру Iгор Антахович.

За його словами, аномальне цвiтiння пов’язане з тим, що був досить тривалий перiод посухи – високої температури повiтря без опадiв. Це викликає в рослин таку ж реакцiю, як на зиму – зупинку росту та перiод спокою. А якщо температура знижується та є хоча б мiнiмальна кiлькiсть опадiв, рослина сприймає це як весну.

Таким чином починається розвиток квiткових бруньок. Зазначу, нормальний перiод для цвiтiння каштанiв – вiд квiтня до початку червня, залежно вiд погодних умов.

Відповідно наступної весни кiлькiсть та якiсть цвiтiння iстотно знизяться. Бо частина квiткових бруньок, якi мали розквiтнути навеснi, розцвiли вже тепер. У зв’язку з кiнцем сезону й похолоданням плодiв у таких рослин, звичайно, не буде. Адже тiльки настануть приморозки, цвiт опаде, i каштан цiлу зиму знову буде в станi спокою.
Крім того спеціалісти зазначають, що така ситуацiя досить часто трапляється в останнi роки. Поширеною вона є у Європi. Схожа ситуацiя була й позаминулого року. Тодi у другiй половинi лiта були спекотнi та сухi перiоди.

Добавить комментарий