В Україні презентували нові марки на найвищому маяку країни

15 вересня Укрпошта ввела в обіг новий блок поштових марок «Маяки України»». Поштовий випуск присвячений українським маякам і продовжує започатковану у 2009–2010 роках серію поштових марок.

Серед маяків, зображених на марках цьогорічного випуску: Станіслав-Аджигольський Задній, що розташований на Херсонщині поблизу с. Рибальче, маяк Бирючий на острові Бирючий на Херсонщині, унікальний маяк на острові Зміїний у Чорному морі (Одеська область), а також три кримські маяки – Іллінський (на мисі Святого Іллі), Меганомським (на мисі Меганом) та Євпаторійський (у Каламітській затоці).

Маяки України

Урочисте спецпогашення марок відбулося на території найвищого маяка України – Станіслав-Аджигольського Заднього маяка, який зображений на знаці поштової оплати.

Національний поштовий оператор уже втретє присвячує блок марок темі маяків. Випуск 2010 року став напрочуд титулованим і отримав три нагороди: у 2010 році блок зайняв ІІ місце в конкурсі «Краща поштова марка України»; у 2011 році – здобув першість у номінації «Найкращий друк» у 10-му Китайському щорічному опитуванні на найкращу іноземну поштову марку; а в 2012 році посів 6 місце на Міжнародному філателістичному конкурсі «Гран Прі Виставки WIPA» (м. Відень, Австрія).

Маяки України

До поштового блоку випущено конверт «Перший день», картки та виготовлено штемпель спецпогашення. Поштовий блок «Маяки України» випущений тиражем 25 тис. примірників. Номінальна вартість кожної марки – 9 грн.