В Україні цигарки можуть подорожчати на 40%

Найбільші виробники цигарок в Україні закликають владу скасувати збільшення торгівельних націнок на їхню продукцію в Україні. Про це йдеться у спільній заяві компаній Філіп Морріс, ВАТ, JTI та Imperial Tobacco. повідомляють «Подробности».

Мова про законопрект №1049, яким встановлюється торгівельна націнка на цигарки для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% та 13% від максимальної роздрібної ціни. Подібні нововведення можуть призвести до подорожчаня цигарок на 40%, збільшення тіньового ринку до 20% та втрати понад 7 мільярдів гривень у вигляді несплачених податків та акцизів до бюджету.

Більше того, існує ризик закриття в Україні тютюнових фабрик — і як наслідок втрати понад 50 тисяч робочих місць. Йдеться у заяві компаній.

Найбільші тютюнові компанії в Україні закликали владу до діалогу у питанні щодо справи АМКУ про можливе порушення гравцями ринку правил конкуренції. Нагадаємо, у Антимонопольному комітеті звинувачують чотирьох найбільших виробників цигарок в Україні у змові з метою недопуску інших дистриб’юторів. Утім, як зазначили раніше представники бізнесу — звинувачення грунтуються на застарілих даних і не відображають реальну картину дистрибуції цигарок в Україні.

Напередодні Окружний адміністративний суд Києва заборонив АМКУ накладати штраф на компаній-фігурантів цієї справи — до розгляду судом позову з боку компанії «Тедіс» до Комітету з приводу процесуальних порушень.

Міхаліс Александракіс, гендиректор Філіп Морріс Україна:

«Наскільки ви знаєте і досі триває розслідування. Ми маємо сильну позицію. Вважаємо, що не вчинили нічого поганого. Ми передали наші аргументи в АМКУ і наразі очікуємо на остаточне рішення комітету. Філіп Морріс, і певен, як у всі інші міжнародні компанії, — надзвичайно прозорий бізнес. Немає жодних підстав для намагань заплямувати нашу репутацію, звинувативши у якихось неправомірних діях — не лише в Україні, а й у всьому світі. Ми твердо стоїмо на цій позиції я вважаємо, що жодних таких дій не вчиняли. Ми співпрацюємо з компанією «Тедіс» оскільки це законний бізнес, що працює у правовому полі України. Наразі ми розповсюджуємо нашу продукцію не лише через «Тедіс». Наразі, ця компанія займає десь 60% ринку. Ми не бачимо жодних перешкод для розповсюдження наших товарів через будь-який іншу компанію, що працюватиме в юридичному полі і відповідатиме нашим критеріям. Адже ви знаєте про обсяги тіньової економіки в Україні, і тому ми маємо буде впевнені, що співпрацюємо виключно з компаніями, що діють повністю відповідно до законодавства країни. Ми маємо з ними дуже прозору бізнес-модель. «Тедіс», як я вже зазначав, це компанія, що працює у правовому полі, і є крупним платником податків. Ми успішно працюємо за тією ж бізнес-моделлю у багатьох інших країнах. Якщо уряд хоче змінити це, як нам здається, то можу зазначити, що ми дуже відкриті до лібералізації ринку».

Саймон Уелфорд, гендиректор групи Бритіш Американ Тобако Україна:

«Ми співпрацюємо з компанією «Тедіс». Нині на них припадає до 75% обсягу нашої продукції. Ми постачаємо наш продукт ще 20 іншим дистриб`юторам. Антимонопольний комітет веде розслідування, що стосується допущення «Тедіс» до роботи на ринку у 2011-2012-му роках. Тому не вважає доцільним коментувати деталі розслідування, адже воно все ще триває. Впевнений, що інвестиційний клімат має бути відкритим, прозорим, повинен бути діалог з представниками бізнесу, що діють у правовому полі. Брітіш Амерікан Тобакко — законослухняна компанія, ми є найбільшим платником податків в Україні і сплачуємо понад 600 мільйонів доларів податку на рік. Ми інвестували 550 мільйонів доларів у розвиток нашого бізнесу в Україні. І ми закликаємо уряд забезпечити відкрите та прозоре обговорення будь-якого законодавства, що впливатиме на нашу індустрію, залучивши усіх гравців ринку, що працюють на законних підставах, відповідальні компанії, які сплачують податки».