В Україні вартість книжок наступного року може зрости на 50%

Через зростання вартості паперу та збільшення терміну окупності книг ціни на видавничу продукцію можуть зрости до 50% у 2025 році.

Про це повідомила співзасновниця видавництва «Віхола» Ілона Замоцна, передає “Укрінформ“.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Наразі сильно дорожчає папір, збільшуються ціни на друкарські послуги. Ціна книжки теж буде зростати. Вона буде зростати сильно, напевно, у 2025 році. Ми ще зможемо пройти цей рік на середньому рівні цін. Однак у 2025 році вартість книг може вирости до 50% від заявленої зараз», – сказала вона.

Замоцна додала, що в Україні вже намічаються проблеми з друком.

«Нещодавно тираж книги можна було отримати за місяць. Зараз цей процес триває півтора-два місяці та рухається в бік трьох місяців. Тобто це дуже великий термін окупності книжки й інвестицій, бо тільки друк займатиме два-три місяці», – зазначила вона.

Фахівчиня додала, що всі ці процеси відчутно вплинуть на читацький попит, оскільки книга не є предметом першої потреби та вона конкурує із такими видами відпочинку, як відносно безплатні телебачення та інтернет.

Зі свого боку в. о. президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Красовицький в окремому коментарі зазначив, що зростання цін на папір очікується з вересня цього року. Він додав, що ситуація з руйнуванням друкарень також може вплинути на здорожчання продукції. Однак, за його словами, на цей процес впливають багато ринкових факторів і «знищення однієї, навіть великої друкарні, сьогодні суттєво на це не вплине».

«Українська книжка коштує дуже дешево порівняно з європейською. Тому процес підвищення цін – він ринковий і триватиме кожен рік, супроводжуючись збільшенням вартості продукції на 10-15% навіть у мирні часи. У воєнні, напевно, цей відсоток буде ще більшим», – зазначив Красовицький.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!