В Україні з’явиться новий адресний реєстр

В Україні має бути створений адресний реєстр. Він буде працювати в складі будівельного реєстру. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Державний земельний кадастр та інші види природоресурсних кадастрів, а також будівний кадастр продовжать самостійне існування. Про це в інтерв’ю для AgroPolit.com повідомив перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошніченко.

«Тобто станом на сьогодні вони продовжують існувати окремо і не зливаються в один, але нагальною є потреба у налагодженні інформаційної взаємодії між цими реєстрами. На мій погляд, основою для цього є земля, тому всі кадастри і реєстри, у тому числі і будівельний та адресний – повинні мати своєю основою Державний земельний кадастр. Наприклад, адресний реєстр має бути не просто табличкою з адресами, а повинен містити відомості про те, де саме розташований об’єкт, з відображенням конкретної адреси та прив’язкою до конкретної земельної ділянки», — повідомив Анатолій Мірошніченко.

Він додав, поки що йдеться не стільки про формальне об’єднання реєстрів, скільки про уніфікацію та налагодження інформаційної взаємодії. Це і зручність користування, і підвищення контролю за їх достовірністю та чимало інших функцій.

«На сьогодні дуже нагальною є потреба у налагодженні інформаційної взаємодії між реєстрами, – сказав чиновник. – На мій погляд, основою для цього є земля, тому всі кадастри і реєстри, у тому числі – будівельний та адресний, повинні мати за основу Державний земельний кадастр».