В умовах воєнного стану безоплатна правова допомога поруч

І нічого діючого від 2011 року не відміняється через широкомасштабність наступу з 24.02.2022.

Навпаки: оперативні зміни в законодавстві працюють на людину, яка через захист себе сприяє перемозі Вітчизни.

Адже головне багатство країни — свідомі громадяни, спроможні грамотно діяти на передовій і в тилу, щоб вижити й подолати наслідки руйнації територій, які доводиться масово покидати через несумісність побутування з військовими діями прямо в населених пунктах. Наша зустріч 28.09.2022 у Центрі журналістської солідарності при ДОО НСЖУ мала на меті привернути увагу широких верств населення до проблем, викликаних ескалацією війни з боку агресора. В області вже звище 300 000 осіб, які знайшли тут прихисток, а треба ж іще подбати про лікування, працевлаштування, освіту… 

правова допомога

Консультували, відповідали на численні запитання присутніх Сергій Соколов — начальник відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області; Анастасія Безсажна — головна юристка відділу забезпечення якості правової допомоги того ж Центру; Марія Ростова — головна фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою Кам’янського місцевого центру з надання БВПД у Дніпропетровській області. Вела співбесіду Наталя Назарова — координаторка ЦЖС при ДОО НСЖУ. Насамперед ми згадали, що в 2011 році склалося на певний виклик часу законодавство про безоплатну правову службу. Закон України захистив у такий спосіб низку проблемних категорій населення, що потребували допомоги держави, правильного ставлення до них гуманного суспільства. Діє відтоді отой Закон України — отже, ми не дегуманізувалися навіть в умовах війни, що триває від зими 2013/2014. Прес-клуб на тему „Безоплатна правова допомога для ВПО” підтверджує це якнайпереконливіше. Внутрішньо переміщені особи повсякчас одержують юридичні послуги, консультації, поради в термін від 24.20.2022 з особливою наступальністю, образно кажучи, бо широкомасштабність агресії ворога викликає відповідний опір.

правова допомога

Усі ми знаємо, що безоплатна первинна допомога доступна людям, які перебувають під юрисдикцією України. Консультування, поради — ну, це ніби рецепт від лікаря, надалі ж… Послуги адвоката, приміром, одержать безоплатно далеко не всі. Та декому це не вдасться лише тому, що бракує відповідної готовності скористатися послугами структур „Безоплатної правової допомоги”. Регіональної й у великих населених пунктах області, а також у невеликих, де функціонують бюро, наближені до місцини максимально.

Дуже важливо наразі знати, зокрема, про: порядок перетину державного кордону в умовах воєнного стану; правила сплати комунальних платежів та кредитні канікули в тих саме умовах; отримання статусу ВПО та соціальні виплати від держави; отримання тимчасового захисту або статусу біженця в країнах ЄС; трудові права та гарантії в умовах воєнного стану. Самостійно вникнути в сутність статті 14 Закону України „Про безоплатну правову допомогу” не всі можуть, бо прибувають в область у стані шоковому і… Дехто просто не може. Потрібна допомога. Тому й: 0 800 213 103 в Україні та з-за кордону +38 (044) 363 10 41. В онлайн: www.legalaid.gov.ua 

правова допомога

Наше спілкування з фахівцями переконало: ці люди готові зробити все, щоб у ВПО і приймаючої сторони склалася готовність до зустрічного руху. Співрозмовники-консультанти доповіли навіть про курси, які пройшли задля правильного психологічного спілкування з ВПО, самостійні дослідження соціологічного спрямування з метою виявлення викликів часу в усіх сферах побутування цієї категорії населення.

Головне ж: зустрічний рух завжди складається індивідуально. Життєві ситуації кожного з нас у єдиному рецепті не пропишеш. Єдине для всіх: звертайтесь особисто — не програєте! 

Автор: Наталія АБРОСИМОВА