В Єгипті археологи знайшли гробниці з муміями кішок та скарабеїв
Єгипетські археологи знайшли майже десяток муміфікованих кішок у гробниці часів П’ятої династії фараонів (з 2500 р. до н. е. до 2350 р. до н. е.).
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters.
Вчені розкрили сім раніше невідомих поховань, знайдених за останні півроку на околиці комплексу піраміди фараона Усеркафа в стародавньому некрополі Саккара, на південь від Каїра. Саккара століттями служила некрополем для Мемфіса – столиці давнього Єгипту.
В одній з них вельможа вирішив після смерті оточити себе домашніми улюбленцями: у гробниці знайдені десятки мумій кішок, дерев’яні позолочені статуї цих тварин, а також бронзова статуя давньоєгипетської богині кішок Бастет.
Крім того, в одній з гробниць виявили два саркофага з муміфікованими жуками-скарабеями, яких єгиптяни використовували як амулети.
У гробницях також знайшли дерев’яну розмальовану кобру і крокодилячі саркофаги, колекцію позолочених статуй із зображенням тварин, а також безліч артефактів – амулети, посуд, друкарські інструменти і кошики папірусів.
Вчені збираються найближчим часом відкрити в Саккарі ще одну незайману гробницю, на яку вони натрапили випадково. Археологи сподіваються, що в ній зберігаються унікальні артефакти часів П’ятої династії.