Вандалізм у транспорті Дніпра процвітає

Прояви вандалізму у транспорті Дніпра є нагальною проблемою для міської інфраструктури.  Останнім часу виникла тенденція щодо збільшення таких випадків. Повідомляють у  Департаменті транспорту та інфраструктури м. Дніпро.

Майже щотижня надходить інформація, що хулігани розбили скло у трамваях чи автобусах, обстріляли тролейбуси, розбили новий зупиночний комплекс або перегорнули урни для сміття.

Подібні випадки стосовно рухомого складу призводять до зняття його з маршруту, збільшених інтервалів руху. Поїздки в транспорті стають небезпечними, втрачається репутація громадського транспорту. Окрім вибуття з роботи транспорту, доводиться витрачати бюджетні кошти на відновлення нормального стану. Для прикладу, лобове скло нових тролейбусів коштує від 22 до 30 тисяч гривень. Бокове — до 6 тисяч.

Крім цього, існують випадки пошкодження інтер’єру — написи на стінках, пошкодженні сидіння, наліпки, жувальні гумки. Непоодинокі випадки, коли з сумок пасажирів на підлогу потрапляє бруд, протікають продукти, що вони везуть. Це також вимушує транспорт прямувати до депо на мийку, адже в такому стані працювати неможливо, в салоні брудно та стоїть сморід.

Наголошуємо, що псування муніципального майна призводить не тільки до вибуття з руху громадського транспорту, але й до незапланованих додаткових видатків. Подібні дії призводять до адміністративної, або ж навіть кримінальної відповідальності.