Васильківщина звітує про селянські справи

Збирання ранніх зернових у Васильківському районі завершено. Підсумки їх збирання тут підводяться в основному за результатами урожайності озимої пшениці, так як площі інших ранніх зернових у більшості господарств відсутні.

Про це детально розповів нашому часопису начальник відділу агропромислового розвитку Валерій Михайлович Нецик.

Валерій Михайлович Нецик

«У нашому районі ранніх зернових зібрано на площі 39,7тис. га і намолочено 97,5тис. тонн при середній урожайності 24,5ц/га. За оперативними даними перше місце зайняло ТОВ «Україна» (генеральний директор О.А. Пучка, керуючий васильківським відділком В.О. Демченко), де на 521га одержано по 42,1 ц/га;  друге місце посіло СФГ «Павлівське» (голова О.В.Гусак), де на площі 1400га було зібрано по 40 ц/га; третє місце – за приватним підприємством «Сантехнік» (директор В.І.Чорний), тут урожайність на площі 370га показала 37,8ц/га озимини.

Васильківщина звітує про селянські справи3

А тепер кілька слів про технічні культури.

 Соняшника по району посіяно на 32,3 тис. га, кукурудзи – на 10,8тис.га. І о цій порі традиційно у СФГ «Україна-2000» проводиться міжрайонний семінар, на якому демонструються посіви більше 80 гібридів соняшника та 30 гібридів кукурудзи передових фірм, котрі займаються селекцією цих культур. Усіх присутніх привітав та відкрив семінар український господар, голова СФГ «Україна-2000» Віктор Анатолійович Дубовик, а головний агроном Роман Богданович Козій розповів про технологію вирощування гібридів на даному полі, де в однакових природних та технологічних умовах кожен з них повів себе по різному.

Васильківщина звітує про селянські справи1

Хочу сказати про найголовніше – тут зібралися професіонали своєї справи, які мали можливість один з одним поспілкуватися, обмінятися думками. Віктор Анатолійович Дубовик подякував усім своїм колегам за активну участь у роботі семінару, а семінаристи в свою чергу подякували господарю за чисті посіви і гарні поля, та за пречудово організовану зустріч в одному з кращих господарств Васильківського району –  СФГ « Україна – 2000».

Васильківщина звітує про селянські справи2

Тепер же скажу про таке: усі господарники включились у роботу по розрахунку за оренду земельних та майнових паїв, а це приблизно уже 72%.

 Розпочав осінню компанію 2018 року озимий ріпак, якого вже посіяно 1000га. На жаль, спека стримує цю роботу. Але українські господарі, а серед них і наші васильківські, як завжди оптимісти, готові засіяти наш важкий чорнозем очищеним і якісним насінням, в тому числі й озимої пшениці, тому чекаємо кращої погоди, щоб нагодувати наш народ українським хлібом».

Лілія Данилюк ,

фото авторки.