Вчені знайшли унікальну весільну сукню у скринях корабля (фото)

У 1660 році біля берегів острова Тексель, найбільшого в Північному морі, затонув голландський корабель. На борту цього корабля були скрині зі скарбами – дорогий одяг, текстиль, столове срібло, шкіряні палітурки книг.

Через кілька століть мул і пісок вимилися, і на поверхню води почали випливати скрині. Вчені організували експедицію й майже 4 роки знадобилося водолазам, щоб підняти скарби на поверхню.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Про те, що було знайдено у скринях, розповідається у статті CNN, повідомляє “РБК-Україна“.

За майже 400 років, які корабель провів на дні моря, мало що залишилося. Скрині з багатствами вціліли й в основному завдяки тому, що мул і пісок вимивалися, і вони виринали на поверхню.

У цих скринях виявили дві приголомшливі сукні – шовкову та весільну, в тканину якої були вплетені шматочки срібла. За стилем одягу, дослідники визначили, що сукні носили у вищих верствах суспільства у 17 столітті.

Більшість суконь того часу не збереглися, а речі з кораблів, що затонули, для вчених – велика рідкість. Усі знахідки були передані фахівцям для дослідження, а частина знайденої колекції – Амстердамському університету. Наразі колекцію відреставрували та виставили у музеї Kaap Skil.

Як виглядають сукні

Перша сукня виконана з шовкового атласу дамаської тканини з квітковим тканим візерунком. Сукня включає ліф, рукави з воланами й пишну плісировану спідницю, яка відкривається спереду, що схоже на західноєвропейську моду 1620-1630-х років.

Для завершення образу у сукні мають бути нижні спідниці, рукави, які, ймовірно, були прикрашені шовковими підвісками, срібними та золотими гудзиками, комір-стійка з льону та інші прикраси.

Фото: Музей Kaap Skil

Тканина зараз складається з кремового, червоного та коричневого відтінків. Однак дослідники вважають, що спочатку воно було однотонним. Згодом барвники розчинилися. Попри свій складний фасон, ця сукня призначалася для повсякденного носіння.

А ось друга сукня явно була пошита для особливого випадку і з багатьох деталей видно, що, швидше за все, весільна. Були знайдені й окремі частини – ліф та спідниця. На сукні вишиті плетені візерунки зі срібних ниток, що нагадують переплетені серця. А ще на сукні нашиті справжні срібні диски.

Фото: Музей Kaap Skil

“Мабуть, це була одна з найнезвичайніших суконь, яку дама з вищих соціальних верств Західної Європи могла носити у своєму житті. Срібло відносно швидко тьмяніє і псується в солоному середовищі, але сліди та візерунки оригінальних прикрас все ще видно”, – розповів реставратор. Алек Юїнг.

Спочатку сукня була білою, кремовою або жовтою, але зараз вона здається коричневою.

Фото: Музей Kaap Skil

Вчені знайшли унікальну весільну сукню: у скринях корабля, що потонув у 1660 роціВчені знайшли унікальну весільну сукню: у скринях корабля, що потонув у 1660 році

Що ще було в скринях

Окрім суконь були знайдені в’язані шовкові панчохи, халат, червоний ліф, набір жіночого туалетного приладдя. А також оксамитовий халат, щітку, залишки голки, гребінець, настільне дзеркало з двома стулками, оббите шовковим оксамитом.

Вчені були спантеличені тим, що вони одна з речей не мають однакового розміру і цілком, ймовірно, належали не одній людині, а сім’ї, яка подорожувала разом. Можливо, цей корабель перевозив речі цілої родини до іншої країни.

В інших скринях дослідники знайшли 32 шкіряні палітурки, у тому числі одну з печаткою герба шотландсько-англійської королівської родини Стюартів. Обкладинки являють собою залишки дорогої бібліотеки з книжковими палітурками з Англії, Франції, Німеччини, Нідерландів та Польщі – усі XVI та XVII століть.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!