Вчені знайшли заховане зображення на картині Дега

Картина «Портрет жінки», написана французьким імпресіоністом Едгаром Дега у 1870-х роках, приховує в собі ще одну роботу художника. Захований портрет прасувальниці Емми Добиньї помітили й дослідили вчені, розповідає «Українська правда. Життя» з посиланням на Scientific Reports.

Уперше працівники Паризького музею, де виставляється картина «Портрет жінки», почали помічати подібні прояви ще в 1922 році. Та робота не була популярною серед поціновувачів мистецтва, вони не цікавилися, хто зображений на полотні.

Як розповідає Девід Тарроугуд із Національної галереї штату Вікторія (Австралія), «Портрет жінки» Дега написав у 1867-1870 роках. Але віднедавна полотно привертає увагу вчених і реставраторів тим, що через нього поступово проступає інший портрет.

Тарроугуд разом із групою фізиків вирішили «пролити світло» на цей процес, використовуючи особливий рентгенівський сканер. Він дозволив дослідникам заглянути під верхній шар фарби на «Портреті жінки». Вони зрозуміли, що на картині спочатку була зображена молода модель Емма Добиньї. Вона відома шанувальникам живопису як одна з жінок на знаменитій серії картин Дега, де художник зображував нелегке життя праль у Франції 19 століття.

Сканування рентгенівським променем дозволило вченим отримати двомірну карту розподілу хімічних елементів полотна.

Для того, щоб «витягти» прихований портрет з картини, науковці склали карти розподілу різних елементів – свинцю, хрому, міді, кобальту, цинку та інших металів, що входять до складу пігментів різних кольорів, в нижніх шарах фарби на полотні, і наклали їх одне на одного. Накладання карт показало, що під портретом старшої жінки дійсно є інша картина,написана догори дригом стосовно першої.

Фото idoartkarenrobinson.com

Добавить комментарий