Від медоглядів до музею АТО: підсумки тижня від Дніпропетровської ОДА

Медогляди, реабілітація та відпочинок у санаторіях, безкоштовні IT- та мовні курси, всеукраїнський фестиваль пісень та музей АТО. Що зроблено за тиждень Дніпропетровською ОДА розповіла радник очільника регіону Ольга Горб на щотижневому брифінгу.

У медзакладах області стартував місячник здоров’я для учасників АТО. Тут можна пройти обстеження, здати аналізи, поспілкуватися з фахівцями. Тих, хто за станом здоров’я не може відвідати лікарню, медики обстежуватимуть вдома.

«Для кожного атошника розроблять індивідуальну програму лікування та реабілітації, видадуть довідки для оформлення путівок у санаторії», – зазначила Ольга Горб.

За тиждень до санаторіїв Дніпропетровської, Одеської, Харківської, Київської, Чернігівської, Черкаської та Львівської областей вирушили перші 12 бійців. Ще 75 хлопців проходять психологічну реабілітацію у здравницях Одеси, Харкова, Києва та Чернігова.

У Дніпропетровському реабілітаційному центрі пролікувались вже 140 демобілізованих, зазначила радник голови ОДА.

Для адаптації демобілізованих у мирному житті, в області організовані безкоштовні курси. Протягом тижня стартували чергові заняття з англійської. За парти сіли 11 атошників. Ще 86 продовжують навчання.

«Нові групи будемо набирати, поки в цьому буде потреба. Загалом на сьогодні курси програмування та англійської вже закінчили 148 бійців», – сказала Ольга Горб.

Триває підготовка до першого в Україні фестивалю пісень, народжених в АТО. Він пройде в Дніпропетровську за місяць. Стати учасниками забажали вже 13 виконавців.

Продовжується робота зі створення Музею АТО. Його відкриють до кінця року в історичному музеї. Вже є перші експонати – залишки боєприпасів, 2 джипи, згорілий легковий автомобіль, розстріляні дорожні знаки. На цьому тижні колекція поповниться списаними БМП, танком і зенітною установкою 93-ї бригади.

За тиждень до Центру допомоги учасникам АТО звернулися 126 осіб. Їх питання – отримання статусу УБД, оформлення землі, матеріальна допомога.

Переглянути публічний звіт ОДА можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=J4VY8B2EquQ&feature=youtu.be

Добавить комментарий