Від яких хвороб і кого вакцинують в області

Ситуація з вакцинами в Дніпропетровській області стабілізувалася. «Ми отримали вакцини від різних дитячих хвороб. Зараз вакцини розподіляються по лікувальним установам. Тепер питання полягає в тому, чи зможемо ми змінити підхід людей до вакцинації. Адже з 2000-х років в Україні спостерігалася масова відмова від вакцинації дітей. Є 10 основних напрямків: туберкульоз, дифтерія, правець, коклюш, поліомієліт, кір, паротит, краснуха, вірусний гепатит і гемофільна інфекція. Вже були зафіксовані смертельні випадки від коклюшу. Це пов’язано з тим, що діти не були вакциновані», — зазначив начальник Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів області Андрій Кондратьєв під час прес-конференції в ІА «Мост Днепр».

Також надійшли в аптечні мережі міста і вакцини від грипу і ГРВІ. Хоча це щеплення не входить в список обов’язкових, фахівці все ж таки радять зробити його.

Андрій Кондратьєв також  заявив, що в тому районі, де собака померла від сказу, проводиться вакцинація бездомних тварин. «Випадки смерті тварин від сказу в області зрідка зустрічаються. Ми від цього нікуди не дінемося, оскільки в регіоні є посадки, ліси, де живуть дикі лисиці, які в основному і є носіями цього захворювання. У Центрально-Міському районі Кривого Рогу померла собака, яка ще в серпні була підібрана людьми з вулиці. Зараз на цій території проводяться карантинні заходи. Щеплення від сказу робляться бездомним тваринам», — сказав він.

Андрій Кондратьєв прокоментував ситуацію щодо фактів зараження африканською чумою диких кабанів в Полтавській області. «Дійсно, дикі тварини можуть заразитися африканською чумою і бути її переносниками. Дикі кабани, про яких йде мова, знаходяться всього в 20-ти кілометрах від Царичанського району Дніпропетровської області. Щоб прийняти рішення про їх відстріл, потрібно пройти цілий ряд бюрократичних зволікань. У зв’язку з цим мисливцям дозволили відстрілювати цих тварин безкоштовно і масово. Що стосується нашого регіону, випадків африканської чуми у нас не виявлено», — сказав він.

Нагадаємо, що в Полтавській області 20 листопада в мисливсько-рибальському господарстві «Тахтаївський» було виявлено 8 трупів диких кабанів. При дослідженні проб біоматеріалу 22 листопада було встановлено діагноз «африканська чума свиней».

Добавить комментарий