Види спорту, які подовжують життя

Група дослідників під керівництвом експертів з університету Сіднея встановила види спорту, які подовжують життя. Про це повідомляє видання British Journal of Sports Medicine, пише «ТСН».

Наголошується, що теніс, аеробіка, їзда на велосипеді і плавання були визнані найбільш ефективними. «Наші спостереження показали, що важливо не тільки те, як часто і як багато ви займаєтеся спортом, а й, власне, сам вид спорту. Схоже, що заняття різними видами спорту можуть по-різному впливати на здоров’я людини», – розповіла глава дослідницької групи Еммануель Стаматакіс.

Таких висновків австралійські дослідники дійшли, вивчивши дані, зібрані соціальними службами Великобританії і Австралії з 1994 до 2006 року. Під спостереженням перебували близько 80 тисяч літніх британців, які регулярно займалися спортом. Середній вік респондентів був 52 роки. Завдяки отриманим даним, учені змогли встановити, що не всі заняття спортом однаково корисні для людського організму. Деякі види спорту, як біг або футбол, ніяк не впливали на тривалість життя, хоча в цілому позначалися на організмі позитивно. Однак бадмінтон, теніс і сквош ефективно позначилася на тривалості життя.

Вчені встановили, що вони знижували ймовірність передчасної смерті приблизно на 47%. Також довголіттю сприяли плавання та аеробіка. Заняття цими видами спорту знижували шанси передчасної смерті на 27-28%. А велоспорт знизив імовірність смерті на 15%. Такі відмінності показують, що різні спортивні дисципліни по-різному впливають на здоров’я людини, оскільки зміцнюють певні органи або частини тіла. Таким чином виходить, що для зміцнення здоров’я всього організму, загалом, слід комбінувати різні спортивні навантаження.

Добавить комментарий