Віджимання, стрибки і захист від ножа — як проходить тренування майбутніх поліцейських

Навчання курсантів нової Патрульної служби Дніпропетровська у розпалі. Майбутні «копи» не тільки сидять за партами в аудиторіях, а й посилено тренуються — не менше 4 годин щодня. І не дивно — вже в грудні-січні вони надінуть форму і вийдуть на вулиці міста. Ми побували на одному з таких занять.

навчання1

Курсанти якраз вистрибували з положення лежачи, зі смачним плесканням у долоні, коли ми їх застали. І знову: впали, встали — хлоп, впали, встали — хлоп. У спортзалі вся підлога встелена татамі. На ньому 20-30 хлопців і дівчат. У них розминка перед уроком захисту від нападу ножем. «Цей тренінг дуже важливий на початковому етапі, — пояснює інструктор з тактичної підготовки Олександр Комісаров. — Він психологічно готує курсантів до філософії патрульного. Це імітація звичайного контакту з правопорушником на вулиці. Потрібно дотримуватися процедури, правильно вести діалог, тримати дистанцію. А коли хуліган спробує вдарити ножем — ухилитися і дістати з кобури пістолет».

навчання2

Хлопців розбили на пари. Одному — гумовий ніж, іншому — муляж пістолета. За командою спектакль почався. «Я тут, щоб допомогти. Ви готові співпрацювати? Будь ласка, дотримуйтесь дистанції», — говорить субтильна дівчинка, виставивши праву долоню вперед і відходячи маленькими кроками від великого опонента. «Лівою рукою показуй дистанцію, — пояснює тренер Сергій. — Ти ж правша — у тебе кобура праворуч». «Коли хуліган тягнеться до ножа — це означає, що він може напасти, — пояснює інший інструктор. — Якщо він правша, обходь його справа». У цей момент пара «копів» вже знешкодили супротивників. «Кілька дніпропетровців врятовані!», — підбадьорює вчитель.

навчання4

Попереду у курсантів — маса таких тренувань. Підготовка — до кінця грудня. Кожен день — не менше 4 годин тактичних занять. «Навчимо їх діяти на вулиці та в приміщеннях, правильно зупиняти правопорушника за кермом, спілкуватися, гасити конфлікти, затримувати, доставляти в райвідділ міліції. Наприкінці – іспит», — пояснив Олександр Комісаров.

навчання5

Добавить комментарий