ВІЛ-інфекція – проблема Дніпропетровщини (статистика)

1 грудня у всьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом. За даними ВООЗ, у світі близько 39 мільйонів осіб є носіями і хворіють на ВІЛ-інфекцію. У Дніпропетровській області на диспансерному обліку перебуває 26 792 людини. За оцінкою фахівців, всього таких близько 50 тисяч.

«Серед людей, які захворіли —  1300 дітей і 8 тис., які живуть зі СНІДом. Тільки за 9 місяців 2016 року було виявлено 2329 нових випадків захворювання. З них половина вже хворіють на СНІД. Як і раніше переважає статевий шлях передачі захворювання. Це більше 60%», — зазначила головний лікар комунального закладу «Дніпропетровський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Ірина Чухалова під час прес-конференції в ІА «Мост Днепр».

Проблема СНІДу у світі стоїть дуже гостро, тому вже другий рік функціонує стратегія «90-90-90», мета якої до 2020 року призупинити епідемію ВІЛ, а до 2030 року взагалі перемогти. Україна теж приєдналася до цієї стратегії. Для боротьби з епідемією у рамках цієї програми максимум людей повинні бути обстежені, знати про свій статус і отримувати повноцінне лікування.

Добавить комментарий