Випускний у Дніпрі: за казковий вечір доведеться віддати «казкові» гроші

Незабаром у житті одина­дцятикласників Дніпра настане один з найбільш хвилюючих та урочистих днів – випускний. Цей святковий вечір кожен з них мріє провести казково та незабутньо. Скільки цьогоріч доведеться заплатити дніпровським батькам за останнє шкільне свято своїх чад – з’ясовувала журналіст «Вістей».

Коштовне вбрання       

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Найголовніший атрибут святкового вечора – це наряд випускника. Так, сукня, замовлена в інтернет-магазині, обійдеться близько 1-3 тисяч гривень. Брендова річ кош­туватиме в середньому 12-15 тис. грн, у залежності від довжини, фасону та прикрас на одязі. Макіяж – 350-600 грн, зачіска – від 500 грн (ціна варіюється від складності виконання та довжини волосся). Туфлі для випускниць – теж недешеві, менш ніж за900 грн знайти складно.

За чоловічий костюм доведеться віддати від 2500 до 5000 грн. Взуття – від 1000. Стрижка та укладка волосся в салоні обійдеться хлопцям приб­лизно 400 гривень.

Автобус чи лімузин

Другий етап – місце проведення випускного. До нього можна дістатися автобусом, лімузином або «своїм ходом». Перший коштуватиме від 500 грн/год на 25-30 місць, другий – від 3000 тис. грн за годину на 18-20 місць. Тобто за авто­бус випускник сплатить приблизно 20 грн, за місце у лімузині – 167 грн.

Щодо місця проведення урочистої події бюджетним варіантом є кафе, де за 1 людину просять 500-600 грн. Вишуканий ресторан коштуватиме від 1000 грн за одного випускника. Батьки та запрошені гості сплачують таку ж суму. Слід зазначити, що деякі заклади харчування пропонують трохи підвищену ціну за комфорт. Тоді місце для паркування автомобілів та ресторан будуть закриті «під ключ» на добу, аби інші відвідувачі не зіпсували свято. Швидше за все, вартість банкетного меню буде розрахована без «солодкого столу». Тож батьки забажають замовити авторський торт, ціна якого складає 200-300 грн за 1 кілограм. Усе більш популярним стає «спільний» випускний, коли два паралельні класи можуть провести цей вечір разом. На таку кількість осіб потрібно близько 11 кілограмів торту, звідси й недешева ціна солодкого – від 2600 грн. Один випускник сплатить за свій шматочок приблизно 52 гривні. До загальної суми слід додати ще приблизно 120-150 грн із випускника, адже обов’язково потрібно запросити на банкет директора, завуча та класних керівників, які навчали дітей у молодших та старших класах.

На згадку

Урочисту частину, під час якої одинадцятикласникам вручають атестати та грамоти, найчастіше проводять у ресторані. Прикраса залу обійдеться приблизно 5000  грн. Якщо святкують два класи, з випускника – близько 180 гривень. До цієї вартості входять сервірування столів та оформлення стільців, сцени, кульки тощо. Також невід’ємна частина – це фотозона, що являє собою великий банер «на ніжках». Його ціна – від 1500 грн (30-
40 грн із випускника). Замовлення фотозйомки – від 400 грн за годину з одного класу, відео – 2000 грн за годину, з урахуванням монтажу. Тобто, загальна ціна фото- та відеозйомки для одного випускника складає приблизно 90 грн за одну годину. Більшість випускників та їхні батьки бажають залишити спогади про цей день у вигляді випускного альбома, ціна якого – 350 грн з однієї людини.

Складниками урочис­тої частини звичайно є сценарій, музика та ведучий. За послуги звукооператора, режисера та ведучого два класи витратять 15000 грн. Для одного випускника сума приблизно складатиме 312 грн.

Підрахувавши усі витрати, загальна сума випускного вечора для одного школяра складає не менш ніж 12000 грн. До речі, така ж вартість тижневої путівки до Туреччини у 5-зірковий готель.

Як у інших?

У Швеції святкування випускного починається від самого ранку. Хлопці та дівчата їздять по місту в яскраво прикрашеній квітами вантажівці і махають усім перехожим. Традиційно випускники одягають білі шапочки, на яких пишуть вітальний текст. Батьки дарують своїм дітям практичні подарунки: міксер, праска, пральна машинка… Це зумовлено тим, що з 18 років шведи починають жити самостійно. У Китаї після закінчення такого святкування комунальникам доводиться ретельно прибирати місто, бо вчорашні учні викидають із вікон усе, що нагадує їм про школу – лінійки, зошити, ручки, ранці, олівці та щоденники. В Австралії креативною фішкою випускного є транспорт, на якому молодь приїжджає на захід. Це може бути самокат, раритетний кабріолет і навіть пожежна машина чи трактор.

Маргарита Сопільняк, фото автора

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!