Вирубка дерев у Дніпрі: думки розділилися

У Дніпрі на вулиці Короленка триває реконструкція, яка має перетворити її на пішохідну зону. Дніпрянам обіцяють, що на День міста оновлення приємно здивує усіх мешканців. Для реалізації проекту були вирубані дерева, що росли уздовж вулиці. Звичайно ж, думки з цього приводу розділилися. Чи дійсно насадження заважали реконструкції?

Чи заважали дерева?

На думку представників міської ради, неможливо зробити реконструкцію, не прибравши дерева, бо вони тиснуть на важливі комунікації, що знаходяться під вуличним покриттям. Після проведення необхідних робіт замість спиляних дерев висадять понад 70 нових, дев’ятирічних. Це дасть змогу створити тінь.

Також власним баченням  поділилися начальник екологічної безпеки у Дніпропетровській області Володимир Корнієнко та його заступник Сергій Арехов.

«Наш підрозділ «Екологічний патруль» — це громадське об’єднання, що виявляє та протистоїть порушенням в екологічному середовищі Дніпропетровщини. Вирубали здорові дерева, що могли рости ще 200-300 років. Це питання не було узгоджене з мешканцями міста, не проводилися жодні слухання», —  зазначає Володимир Корнієнко.

Сергій Арехов додає: «Про цю ситуацію нам повідомили мешканці зазначеної вулиці. Ми одразу зібрали команду та попрямували на місце. На той момент вдалося зупинити вирубку дерев. Під час збирання потрібної інформації було організовано цілодобову охорону, яка спостерігала за деревами».

Пішохідна зона

За документами, що отримали екологи, йшлося про реконструкцію вулиці, яка має стати пішохідною. «Ми живемо у XXI сторіччі: замість повного зрубу дерева можна купити спеціальну машину, яка «витягує» рослину з корінням, після чого її можна посадити в іншому місці», — наголошує  Сергій Арехов.

За словами Володимира Корнієнка, перед видаленням будь-якого дерева комісія повинна оцінити його стан, далі — узгодити питання з мешканцями. «На жаль, вирубка дерев спостерігається у багатьох районах Дніпра, — говорить експерт.  — У випадку на вулиці Короленка ні поліція, ні міський голова нам не допомогли. На місці було зафіксовано багато факторів порушення. Ми хочемо довести справу до кінця, тому на 17 червня  назначене засідання суду. Ми вважаємо, що здорові дерева приносять людям користь, тому за них слід боротися».

 

Маргарита Сопільняк