Виставка відомого дизайнера поповнилась українськими ляльками (Фото)

Експозиція ляльок Okiagari Koboshi всесвітньо відомого японського дизайнера Кензо Такади, створена на підтримку постраждалих унаслідок фукусімської аварії, поповнилася 9 ляльками, розписаними онуками ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

ляльки

Про це йшлося під час відкриття зазначеної виставки в Дитячій школі мистецтв міста Славутича за участі самого пана Такади та першого секретаря Посольства Японії Танджі Хідеюкі.

Філософія українських ляльок несе в собі побажання якнайшвидшого відновлення Японії від стихійного лиха та символізує найголовнішу рису характеру українського та японського народів – вміння терпляче та мужньо перемагати найнесприятливіші обставини.

Також у Палаці дитячої та юнацької творчості Славутича одночасно стартували три проекти. У межах першого – Kids Guernica – юні художники за мотивами українських казок створили полотно з використанням національних орнаментів. Перші відбитки фарби на ньому поставили Кензо Такада та міський голова Юрій Фомічев. Далі герніку розмальовували славутицькі діти, а творити їм допомагали керівники колективів «Жар-птиця», «МальВи», викладачі Дитячої школи мистецтв. Влітку картина попрямує до Японії, повідомляють у прес-службі МОН.

ляльки

У проекті Manga-ka відомі майстри-художники коміксів Норіко Нагано, Бан Іппонжи, Йошимі Курата провели для дітей майстер-класи з малювання героїв коміксів.

Під час майстер-класу з Орігамі славутицькі школярі виготовили для жителів Фукушіми японських журавликів – символи надії.

У ході візиту гості також поклали квіти до пам’ятного знака «Героям Чорнобиля» та вшанували хвилиною мовчання загиблих при ліквідації наслідків аварій на Чорнобильській АЕС та атомній станції Фукусіма-1.