Визначено силу, яка мотивує нас найбільше

Феномен мотивації вивчається протягом багатьох десятиліть, щоб відповісти на одне питання: що змушує нас приймати рішення. Дослідники пролити світло на це у новому дослідженні, в ході якого виявили, що голод є сильнішою мотиваційним силою, ніж спрага, страх, занепокоєння і соціальні потреби, повідомляє «Добрий лікар».

Старший автор дослідження Майкл Дж. Крашез з Національного інституту діабету, травних і ниркових захворювань Інституту Здоров’я (США) і його колеги опублікували свої висновки в журналі Neuron. Вони вивчали, яка мотивація найчастіше є причиною, яка спонукає нас робити певну дію, обираючи її перед іншими.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У 1940-х роках американський психолог Абрахам Маслоу створив “ієрархію потреб” — набір з потреб, що, на його думку, пояснює людську мотивацію. Вони варіюються від фізіологічних потреб — таких, як продукти харчування, вода та інші вимоги для виживання  — до самоактуалізації, тобто прагнення до особистого росту й успіху. Протягом багатьох років дослідники або посилювали, або критикували теорію Маслоу.

Неврологи все частіше досліджували роль людського мозку в мотивації. Досі неврологічні дослідження мотивації проводилися у суворо контрольованих умовах і зосереджувалися на вивченні одного мотиваційні стану, коли було важко визначити, які саме схеми мозку задіяно. З метою усунення цієї прогалини дослідники провели серію експериментів з мишами, в яких вони вивчали різні мотиваційні стани, в тому числі голод, страх, тривогу і соціальні потреби.

Для дослідження, команда використовувала оптогенетику – техніку, яка використовує світло для управління нервовими клітинами мозку, зокрема, AGRP-нейронами, розташованими у гіпоталамусі мозку. Вони, як відомо, регулюють апетит і мають вирішальне значення для виживання.

Для одного експерименту дослідники позбавляли мишей їжі протягом 24 годин або активували AGRP-нейрони для того, щоб зробити їх голодними. Ці миші також були позбавлені води. Контрольна група була позбавлена ​​води, але не їжі. Коли мишам з першої групи надавали їжу і воду, вони обирали їжу над водою, в той час як контрольна група вибрала воду. Це свідчить про те, що голод є більш сильним мотиваційним силою, ніж спрага.

В іншому експерименті дослідники також індукували голод у мишей шляхом активації AGRP-нейронів, проте перед тим діяли на них хімічною речовиною, виробленою лисицею, щоб створити середовище, яка викликає тривогу і страх для гризунів. Коли їжа була поміщена в камеру, голодні миші долали свій страх, щоб отримати їжу, в той час як контрольні миші, що не були голодними, залишилися у “безпечних” зонах. Тобто, саме голод виявився вищою мотиваційною силою, яка перемагала страх і тривогу.

Ще один експеримент показав, що голод є більш мотиваційним, ніж соціальні потреби. Активуючи AGRP-нейрони, дослідники побачили, що соціально ізольовані миші все одно обирають камеру, яка містить їжу, а не в камеру з іншими мишами. Цікаво відзначити, що активність AGRP-нейронів збільшувалася, коли інша миша була поруч, що передбачає, що AGRP-нейрони реагують на потенційну конкуренцію на продукти харчування.

Це дослідження є одним з перших кроків до дослідження харчової поведінки в більш складній натуралістичній обстановці, вважають вчені. Дослідники сподіваються, що їх висновки можуть прокласти шлях для нових методів лікування ожиріння — наприклад, за рахунок зниження мотивації до отримання продуктів харчування.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *