Влада і громада на Дніпропетровщині

У всі часи цінували людей, які здатні спрямовувати власну працю на користь громади. Вони спонукають шукати шляхи поліпшення життя суспільства й самі роблять для цього усе можливе. Події останніх років в Україні поставили нові вимоги не лише перед владою, але й перед усіма українцями. Люди починають розуміти, що бути активним — не просто вигідно для громади, але й украй потрібно.

Нині співрозмовник «Вістей» — директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громад­ськістю Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Миколайович Маласай.

КРОК НАЗУСТРІЧ

«Ми бачимо, що активність мешканців Дніпропетровщини, та й загалом України, зростає. Особливо ця тенденція спостерігається останнім часом. На жаль, люди часто люблять скаржитись — не зроблено, не прибрано тощо. Водночас, самі не готові подавати пропозиції та брати на себе ініціативу. Тих, котрі можуть щось робити, значно менше, ніж таких, які просто прагнуть керувати», — зазначив Віталій Маласай.

На думку Віталія Миколайовича, з часом люди зрозуміли, що впливати на певні соціальні питання, культурні проблеми можна через діалог із владою. Та все ж, незважаючи на значні зрушення, громадянське суспільство в Україні ще «не зовсім зріле».

На Дніпропетровщині влада готова робити крок назустріч громаді, підтримувати ініціативи та допомагати втілювати у життя проекти. Так, наприклад, департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації проводить щоденну роботу з розбудови громадянського суспільства. Оголошено конкурс програм, проектів і заходів, розроблених інститутами громадянського суспільства. Для їхнього виконання надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету. Головна мета цього конкурсу — залучення інститутів громадянського суспільства до вирішення пріоритетних питань регіону. Крім того, для налагодження співпраці органів влади і громадськості створені та діють консультативно-дорадчі органи.

«Також з метою налагодження ефективного діалогу та партнерських відносин органів державної влади з інститутами громадянського суспільства у Дніпропетровській облдержадміністрації щомісячно збирається засідання дискусійного клубу для представників громадськості «DNIPRO Live». Це постійно діюча платформа для забезпечення участі громадськості в обговоренні найбільш важливих та значущих подій, що відбуваються в країні, актуальних питань життя та розвитку регіону. Дискусійний клуб відкритий для всіх бажаючих та проводиться кожну останню п’ятницю місяця. «DNIPRO Live» було започатковано у 2016 році. З того часу проведено понад 20 засідань за участі понад 480 активних громадян Дніпропетровщини. Серед них — представники громадських організацій, науковці, експерти з різних питань, депутати місцевих рад», — сказав Віталій Маласай.