Водіїв столичних маршруток контролюватимуть на тверезість

Девять київських маршруток обладнали алкозамками. Автобус не може рушити, доки водій не дихне у спеціальній пристрій — драгер. Перші пристрої обійшлися перевізникам в 375 тис. грн, які зібрали через краунфаудінг, пише gazeta.ua. Маршрутки почали обладнувати в рамках міжнародної ініціативи «Roar for life».
«Алкоблокіратори — пристрої, які встановлюються в систему запалювання. Фактично, щоб завести машину система просить водія пройти тест на наявність алкоголю. Дихнути в трубку. Якщо норма перевищена — двигун не заведеться,» — розповів Олег Зубовський, директор компанії «ДМ-Київтранс».
Водіння в нетверезому стані — на другому місці в списку основних причин виникнення ДТП в Україні. За 10 місяців 2015 року в таких ДТП постраждало 2823 людини. Найбільше ДТП (15%) відбувається в Києві та Київській області. За цей період 262 ДТП сталося з вини водіїв автобусів і маршрутних таксі. У них постраждало більше 500 осіб.
«Подібні ініціативи вже кілька років діють в європейських країнах, але в Україні реалізуються вперше. Наприклад, усі автобуси в Німеччині обладнані ними. Такі ж замки є в США у шкільних автобусах. Надіюсь, що це приживеться і в нас, як прижились свого часу дитячі автокрісла чи пристрої для мобільних телефонів, які звільняють руки», — каже Богдан Аганін, експерт із транспортних перевезень.
Маршрутні таксі з алкозамками з’являться на вулицях Києва вже в грудні 2015 року.

Фото — gazeta.ua

Добавить комментарий