Все, що потрібно знати про субсидії: 10 міфів та їх розвінчання

Субсидію доведеться повертати, з її оформленням багато клопоту, безробітні не мають права на держдопомогу – ці та інші міфи народжуються й поширюються через необізнаність. Департамент соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА розвінчує міфи й нагадує переваги отримання субсидій.

Міф 1. Субсидію доведеться повертати, а її оформлення може завадити продажу нерухомості.
Насправді. Субсидія – безповоротна державна допомога. Її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Міф 2. Необхідно в повному обсязі використовувати газ, воду та електроенергію, на які призначена субсидія.
Насправді. «Спалювати» ресурси до рівня призначеної субсидії нерозумно. У результаті дбайливого користування газом, водою та електроенергією, зекономлені кошти залишаються на рахунку сім’ї і можуть бути використані в наступні місяці. Якщо родина споживає ресурсів більше норми, субсидія їй все одно призначається. Однак всі понаднормові витрати користувач має оплатити самостійно.

Міф 3. Багато клопоту з оформленням.
Насправді. Оформити субсидію легко та швидко. Подати документи на отримання держдопомоги можна особисто, поштою або через портал igov.org.ua.
Знадобиться тільки два документи – заява та декларація про доходи і витрати. Іншу необхідну інформацію фахівці управління соцзахисту збиратимуть самі.
При призначеній субсидії розмір плати за «комуналку» залежить тільки від доходів родини, а не від вартості послуг, які надаються.
Як подати заявку на оформлення субсидії, читайте тут.

Міф 4. Субсидії не надаються безробітним.
Насправді. З травня 2015 року дозволено призначати субсидії працездатним громадянам, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості. Якщо такі люди не мають доходів, для розрахунку держдопомоги їм нараховується умовний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів – 2900 грн.

Міф 5. За помилки в декларації про доходи та витрати – штраф.
Насправді. Штрафів за помилки не буде. Головне – не приховувати правдиву інформацію.
Декларацію заповнювати нескладно. До неї треба вносити тільки види доходів та джерела їх отримання. Тим паче, допомогу в заповненні документів нададуть фахівці управління соцзахисту.

Міф 6. Субсидії не призначаються при боргах за комунальні послуги.
Насправді. Заборгованість за житлово-комунальні послуги – не підстава для відмови у призначенні субсидії. Така державна допомога дозволяє сім’ям вийти із замкнутого кола накопичення нових боргів.

Міф 7. Можна втратити субсидію, якщо купувати валюту.
Насправді. Валюта не входить до числа покупок, які можуть позбавити людину права на субсидію. Вона не призначається лише в тому випадку, якщо хтось із членів родини протягом року перед зверненням за субсидією купував товари чи послуги на 50 тис. грн. і більше

Міф 8. Якщо є депозит, можна втратити субсидію
Насправді. До сукупного доходу не враховуються прибутки від розміщення депозитів.

Міф 9. Субсидія не призначається батькам-пенсіонерам, якщо в їхньому помешканні зареєстровані повнолітні діти, але фактично не проживають.
Насправді. Тимчасову відсутність зареєстрованих у помешканні дітей повинен підтверджувати документ. Рішення комісії приймається за його наявності або на підставі акту обстеження умов проживання сім’ї.

Міф 10. У субсидії відмовлять, якщо хтось із членів родини має земельний пай.
Насправді. Наявність квартири, машини чи земельного паю не впливає на право отримати субсидію.

Влітку 2015-го субсидією користувалося 145 тисяч жителів Дніпропетровщини. Цього року ця цифра зросла майже втричі. Наразі субсидію в регіоні отримують майже 400 тисяч родин.

Залишити відповідь