Храму в Івано-Михайлівці виповнилося 220 років

Наприкінці вересня Архангело-Михайлівській церкві, що у с. Івано-Михайлівка Новомосковського району, виповнилося 220 років. Цю подію не оминули увагою ні мешканці села і району, ні духовенство.

ЖОДНОГО ЦВЯХА

Як свідчать історичні дані, «резолюцией от 30 января 1796 года Екатеринославский мит­рополит Гавриил благословил Новомосковскому протоиерею Федору Крупянскому освятить в слободе Михайловке новоустроенную Архангело-Михайловскую церковь 1 февраля 1796 года».

В «Справочнике Екатеринославской епархии за 1908 год» записано: «Церковь построена в 1976 году тщанием помещика майора Петра Иеремиева Родзянко, деревянная. Престол в ней один – во имя святого Архистратига Михаила. Церковно-приходская школа (58 мальчиков и 12 девочек)». Проте донедавна усі архівні дані були відсутні, що не давало можливості побачити повну історичну картину. Однак пошуково-дослідницькі групи довели: храм у селі Івано-Михайлівці – це давній архітектурний шедевр дерев’яного зодчества ХVІІІ століття.

Коли за невідомих причин у слободі Михайлівці храм виявився непридатним, то будівлю дерев’яної церковної споруди зі слободи Вільне перенесли до Михайлівки. У радянські роки в святині розташувався склад, пізніше – спортзал. Атеїстичний період не пошкодував її. Віруючі боялись, що церква може перетворитись на руїну, тому громада спрямувала усі зусилля на пошуки шляхів реконструкції та благоустрою історичного архітектурного пам’ятника, зведеного без жодного цвяха.

СВЯТКОВА ЛІТУРГІЯ

На прохання і з благословення правлячого архієрея архієпископа Дніпропетровського і Павлоградського Іринея парафія на честь Архистратига Михаїла відновила свою діяльність у грудні 1997-го, а в 2008-му з призначенням на посаду молодого священнослужителя ієрея Сергія Мардаря храм відродився. На церковній будівлі з’явились нова покрівля, куполи, хрести, дзвіниця.

Великих зусиль доклали прихожани з отцем Сергієм для відновлення внутрішнього оздоблення храму, який став духовним осередком місцевої громади та прихожан з сусідніх сіл. З нагоди храмового торжества – спомину чуда Архистратига Михаїла та ювілею архієпископ Дніпропетровський і Павлоградський Іриней провів святкову літургію. По її завершенню у приміщенні сіль­ського клубу відбулись урочистості.

Вихованці місцевого НВК подарували прихожанам та гостям піднесений настрій. Завдяки зусиллям сільської громади, прихожан храму, пожертвам із соціального фонду села та копіткій турботі матушки Олени для усіх було організовано обідню трапезу.

Від імені голови РДА Павла Селіхова сільську громаду привітала начальник районного відділу культури Вікторія Савченко, а отець Сергій подякував директорові НВК Тамарі Грапенко, завідуючій клубу Надії Чорнодуб, мешканцям села і прихожанам за співпрацю і допомогу. Архієпископ Дніпропетровський і Павлоградський Іриней зауважив, що він об’їздив увесь Новомосковський район, але ніде не зустрічав такого міцного духовного єднання поколінь, людей різного віку в одній сільській громаді, душевної теплоти, шанобливого ставлення один до одного.

П. СОРОКА, К. МАРТИНЮК, М. ГРИГОРЕНКО, Т. ЯКОВЕНКО,

ФОТО ЗІ СПІЛЬНОТИ VKONTAKTE

Добавить комментарий