Хто ж, як не шевченківці?

20 січня в Дніпрі відбулися масові заходи обласного та міського значення по вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні, які полягли у 2014-му на Майдані, відстоюючи європейський вибір України. Молодий колектив Дніпропетровського державного музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка на чолі з директором та художнім керівником театру, з. а. України Оксаною Іванівною Петровською запросив гостей на 15.00.  Гурт молодих українських патріотів за підтримки Дніпровської мерії (учасники ініціативної групи — артисти Вероніка Голованьова, Наталя Гаврикова, ветеран АТО Ігор Кирильчатенко, Галина Самара та інші) — підготували до цього дня великий і змістовний концерт «Герої не вмирають!». Автор ідеї — артистка Вероніка Голованьова. Дійство розпочалося масовим виконанням гімну України. Священики різних конфесій зі сцени благословили урочистості, пролунали молитви українською (УПЦ КП), вірменською, азербайжанською, арабською та польською мовами — це було вельми зворушливо. ВІд влади публіку привітав заступник міського голови Олександр Віталійович Шикуленко.

Герої Небесної сотні_масові заходи

Глядацька зала була заповнена вщерть — бійці АТО, волонтери, школярі, вчителі, студенти, представники влади та громадських організацій, серед них ветеран національно-визвольного руху Іван Шулик, лідер Євромайдану Віктор Романенко, голова ДОО політв’язнів та репресованих Іван Дремлюга, Тамара Мудрак, учасники Майдану, автор цих рядків, громадські активісти.

Артисти створили на сцені справжнісінький Євромайдан, на якому «горіли» шини, лунали «постріли» снайперів, лилася невинна кров мирних повстанців Революції гідності (художник декорацій — Ольга Костюкова, відеомонтаж Яни Ліпської).  До концерту залучили ще й акторських дітлахів, які почувалися на сцені вельми органічно. Вистава була виконана настільки щиро, майстерно та емоційно, що глядачі в залі відчулися на справжньому Хрещатику. Лунала майданна поезія високої громадянської напруги, написана у 2013-2014 роках для підняття народного духу «Майдан стоїть!», «Шевченко на Майдані» та інші. Виразно читали громадянську поезію артисти Олександр Пасєка та Ігор Кирильчатенко.

Герої Небесної сотні_масові заходи

«Ах, лента за лентою, набої подавай, Вкраїнський повстанче, в бою не відступай!» — цю запальну пісню вояків УПА, яку в Дніпрі співали вже на Помаранчевій революції 2004-го, виконало тріо артистів Яна Григоришина, Олександр Пасєка, Володимир Бабич. Зал палко підспівував. А пісню «Січових стрільців» заспівали Олександр Пасєка, Володимир Бабич, Дмитро Прищепо, Олексій Таран та Сергій Винокуров. Дивовижно і радісно, що українська національна ідея передається із покоління в покоління через запальну пісню!

Стримано й зі смаком тримався ведучий — артист Олексій Таран. Красуня-ведуча Вероніка Голованьова являлася в трьох образах, які фактично символізували три іпостасі України: Матір, яка оплакує своїх загиблих дітей, Нескорена Нація, яка не схиляє горду голову перед агресором, і Вітчизна, прекрасна у своєму гніві, коли вона виконувала пісню про нелюдів-олігархів, що цинічно наживаються на війні. Молодих артистів, палких патріотів Вітчизни підтримали виконанням пісень з.а. України Віктор Гунькін та н. а. України Василь Крачковський. Балетмейстер О. Коваленко здійснив перфоманс Майдану і поставив балетний номер «Танок вдів», а студенти театрального коледжу показали вражаючий номер «Мати». Аранжування до всіх виконаних під оркестр пісень здійснив головний диригент театру Юрій Бєдник.

Герої Небесної сотні_масові заходи

З екрану в залу дивилися світлі обличчя загиблих героїв, кожен поіменно був згаданий і вшанований хвилиною мовчання. Це друга, вельми успішна вистава-концерт після «АТО- Ангели Тебе Оберігають», яку шевченківці поставили у 2015 році (режисер-постановник Ігор Кирильчатенко). Браво, молодці!
Від імені глядачів, на очах у яких стояли сльози, і які після вистави щедро ділилися одне з одним яскравими враженнями, складаю щиру подяку артистам і керівництву театру за те, що подарували народу незабутнє свято пам’яті, достойно вшанували героїв. ХТО Ж ІЩЕ, ЯК НЕ НАШІ ШЕВЧЕНКІВЦІ?

Продовженням концерту став ритуал запалення свічок біля постаменту молодого Шевченка. Патріотична молодь виклала із свічок яскравий багатокольоровий тризуб.

А голова Обласної Ради Гліб Олександрович Пригунов запросив патріотів прийти увечері на алею Героїв Небесної Сотні і запалити свічки. Ми виклали із них слово «ПАМ’ЯТАЙМО!»

Таким був цей насичений емоціями і добротою великий день у нашому Дніпрі. Справді, ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! ВІЧНА ЇМ ПАМ’ЯТЬ!

Леся Степовичка