Як доглядати за взуттям восени і взимку

Взимку і восени наше взуття піддається багатьом випробуванням: вплив вологи, відповідно — часте сушіння, а коли дороги починають посипати піском і сіллю, нашим чобіткам стає особливо сутужно. І навіть дуже якісне взуття не завжди витримує всі примхи погоди, коли відсутній належний догляд за ним.

Як правильно доглядати за взуттям, аби воно як найдовше служило, не втрачаючи вигляду та своїх якостей протягом багатьох років?

Загальні правила:

— Нові чоботи перед тим як надіти перший раз, необхідно просочити спеціальним водовідштовхувальним засобом (крім лакового взуття). Робіть це час від часу.

— Після повернення з вулиці взуття необхідно відразу очистити від землі, бруду і пилу, потім протерти сухою ганчіркою, щоб видалити зайву вологу. На ніч змастіть взуття кремом, а вранці відполіруйте м’якою ганчіркою, наприклад, із замші або плюшу.

— Якщо ви потрапили під дощ, і взуття сильно промокло, спочатку відмийте його від бруду, протріть зверху сухою ганчіркою, набийте папером або газетами і залиште на дві доби в добре провітрюваному місці. Папір потрібно міняти кілька разів.

— Не сушіть взуття в районі опалювальних приладів, не сушіть його феном.

— Після того як ваші чоботи або черевики висохли, змастіть їх густо кремом, залиште на кілька годин, а потім відполіруйте.

— Взимку, якщо на вулиці немає вологи і бруду, достатньо після повернення додому просто струсити з взуття сніг і протерти сухою ганчіркою.

 Догляд за взуттям зі штучної шкіри

Взуття з синтетичних матеріалів — хороший вибір для холодної та дощової погоди, але за умови, якщо воно не промокає і дає нозі «дихати».

Правила догляду:

— Взуття зі штучної шкіри протирають чистою вологою тканиною або м’якою силіконовою губкою.

— На взуття зі штучної шкіри не наносять крем, а також не користуються щіткою.

Догляд за замшевим взуттям

Замшеве взуття виручить вас морозною зимою, воно м’яке і тепле, але це не кращий вибір для міжсезоння. Носити його краще в суху погоду.

Правила догляду:

— Чистять замшу спеціальною металевою або гумовою щіткою.

— Щоб ворс краще розправився, можна обробити верх взуття струменем пари.

— Час від часу корисно протирати нашатирним спиртом, а після висихання — тонким наждачним папером або гумкою. Так можна поліпшити зовнішній вигляд і привести в порядок сильно залиснілі місця.

— Замшу чорного кольору можна «підфарбувати» сажею, для цього втріть її, а потім струсіть щіткою.

— Жирові плями на замші знімають бензином.

— Не забувайте про спеціальні засоби догляду для замшевих виробів.

Догляд за взуттям із нубуку

Нубук — ворсиста шкіра, схожа на замшу, тому догляд  майже такий же.

Правила догляду:

— Взуття з нубука більш стійке до вологи, ніж замша, але тим не менше його потрібно частіше обробляти водовідштовхувальними засобами.

— Як і замшу, взуття з нубука не варто мити водою, краще користуватися спеціальними засобами для чищення.

За матеріалами vue.

Добавить комментарий