Як харуватись курцям та любителям кави

Деякі речі, які приносять нам задоволення в повсякденному житті або ж допомагають уникнути затяжної хвороби, так чи інакше висмоктують з нашого організму корисні речовини. На щастя, заповнити їх нестачу можна за допомогою корисних продуктів харчування. Пише zdorovia.com.ua.

Кава

Суперечки про користь і шкоду цього напою, здається, не закінчаться ніколи. Але один факт незаперечний, — кава (навіть розчинна) вимиває з організму вітамін B1. Відновити його допоможе пророщена пшениця, або ж більш прийнятний варіант — кілька волоських горіхів на день.

Сигарети

Крім того, що куріння і так негативно позначається на стані безлічі органів, воно ще й позбавляє нас від найважливішого вітаміну C. Точніше не позбавляє, але все-таки він починає гірше засвоюватися на цілих 30%. Боротися з цією проблемою можна, почавши вживати аскорбінки і квашену капусту. До слова, в ній вітаміну C набагато більше, ніж у свіжій.

Антибіотики

Здоровий організм здатний самостійно синтезувати вітаміни, якщо у нього хороша мікрофлора кишечнику. Ось тільки її стан значно погіршується після прийому антибіотиків. Налагодити роботу шлунково-кишкового тракту допоможе морква, яка наповнена легкозасвоюваною клітковиною. Тільки слід пам’ятати, що вживати її краще зі сметаною або навіть майонезом, бо вітамін А засвоїться тільки при змішуванні його з жирами.