Як на Дніпропетровщині оформити матеріальну допомогу при вагітності та пологах?

ДніпроОДА продовжує відеорубрику «Постав питання – отримай відповідь». Сьогодні вона буде корисною для тих, хто чекає поповнення в родині. Майбутні мами дізнаються, як на Дніпропетровщині оформити допомогу при вагітності та пологах.

«Мені через декілька тижнів народжувати. Як оформити допомогу при вагітності, які документи потрібно подавати?», – мешканка Дніпра Анастасія Котікова.

Відповідає начальник відділу адресних виплат департаменту соцзахисту населення ДніпроОДА Тетяна Полєхіна:

«Матеріальна допомога при вагітності та пологах – це оплата декретної відпустки. Вона надається жінкам на 126 днів (при ускладнених пологах – на 140 днів).

Якщо жінка працює, вона отримує допомогу по вагітності та пологам за місцем роботи. Підстава – лікарняний.

Якщо вагітна не працює, то в жіночій консультації їй видадуть довідку. Її слід подати особисто до управління соцзахисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.

Серед необхідних документів також – заява, копія паспорта та ідентифікаційного коду.

Розмір допологової допомоги залежить від зайнятості жінки. Зокрема, для безробітної чи студентки розмір виплати становить 400 гривень на місяць.

Якщо жінка перебуває на обліку в Центрі зайнятості, то має значення, за якою статтею трудового кодексу її звільнили. Допомога при вагітності та пологах може становити 3-4 тисячі гривень за весь період декретної відпустки».

За додатковою інформацією звертайтеся до департаменту соціального захисту Дніпропетровської ОДА за телефонами: (056) 713-65-60, 713-66-18, 713-63-09, 713-62-21.

Більше корисної інформації читайте і переглядайте тут.

Залишити відповідь