Як на Дніпропетровщині заробляють мільйони на енергії сонця

Дніпропетровщина залишається лідером в Україні за кількістю побутових електростанцій. Наразі в області 1546 домогосподарств, що генерують електроенергію для власних потреб, а надлишок продають у мережу.

У середньому, один побутовий виробник електроенергії Дніпропетровщини окрім себе забезпечує світлом ще 9 родин. За І півріччя 2019 року просьюмери* області продали у мережу 16 млн кВт∙год та отримали понад 70 млн грн доходу. Усі нарахування та виплати здійснює постачальник «Дніпровські енергетичні послуги» за «зеленим» тарифом, що встановлений державою.

«Українські родини підтримують світовий тренд і продовжують активно переходити на «чисту» електроенергію. Дніпропетровщина впевнено тримає першість у цьому питанні. Просьюмери області роблять свій внесок у розвиток енергонезалежності країни. Ми піклуємося, щоб усі виплати за «зеленим» тарифом були здійснені своєчасно та у повному обсязі», – сказав директор «Дніпровських енергетичних послуг» Юрій Федько.

Лише з початку 2019 року на Дніпропетровщині встановлено 664 нових домашніх електростанцій. Найбільше їх розташовано у Нікопольському районі.

Усього за даними Держенергоефективності, станом на 1 липня 2019 року в Україні налічується понад 12 тис. домогосподарств із сонячними електростанціями загальною потужністю 280 мВт.