Як навчитись їсти цукор в обмежених кількостях?

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, здоровим дорослим на день не варто їсти більше 50 грамів цукру. Здається, що це дуже багато, але порахуйте, скільки цукру ви кладете в чай ​​і каву? Як показує статистика, більшість людей вживають в два-три рази більше цукру, ніж рекомендується. Прості вуглеводи повинні складати не більше 10% від добового споживання калорій, а в ідеалі їх повинно бути 5%. Пише zdorovia.com.ua.

Щоб скоротити вживання цукру, потрібно навчитися уважніше ставитися до того, що ви їсте. Купуючи продукти, читайте етикетку — в складі багатьох можна знайти цукор. Так, цукор є у всій випічці, його додають в соуси, маринади, напівфабрикати, готові страви, фастфуд, молочні продукти.

З тієї ж причини варто якомога частіше харчуватися вдома — страви в кафе і ресторанах часто містять в складі цукор. До того ж, в них може бути набагато більше калорій, ніж вам би хотілося.

Продукти, які містять цукор, можна поступово замінювати іншими. Якщо ви звикли закінчувати трапезу десертом, його легко замінять фрукти. Солодку газовану воду та інші напої з додаванням цукру краще взагалі виключити з меню. Їх можна замінити домашнім компотом на фруктах і ягодах.

Щоб знизити тягу до солодкого важливо висипатися і відпочивати. Справа в тому, що в стресовій ситуації організм «просить» додаткову енергію. Тому хороший сон допоможе вам знизити тягу до солодощів.

 

Фото: pixabay