“День тиші” в Україні: що не можна порушувати

В Україні в суботу, 20 липня, настав “день тиші” перед днем ​​голосування за кандидатів в нардепи у неділю, 21 липня. “Передвиборча агітація завершується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем ​​виборів”, – йдеться у статті закону. Пише сайт “Сегодня”.

Відповідно до закону, в “день тиші” забороняється “публікація агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, розповсюдження виборчих листівок, розклеювання виборчих плакатів, публічні заклики голосувати за чи проти кандидатів і поширення політичної реклами”.

Також забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі, кандидатів у депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів.

Закон також визначає, що передвиборчі агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню виборів, відповідними службами місцевих органів виконавчої влади.

Завдання “дня тиші” – забезпечити кожному виборцю самостійність вибору.

Згідно ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні порушення, проведення передвиборчої агітації поза строками, в заборонених або невстановлених законом місцях тягне за собою накладення штрафу на громадян від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн) і на посадових осіб – від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1360 грн).