Як не варто лікувати грип та застуду?

Терапевти склали перелік поширених помилок в лікуванні грипу та ГРВІ в епідеміологічний сезон. Не повторюйте їх, якщо хочете в разі захворювання одужувати швидше. Пише «Країна здоров’я».

Одне з найбільш масових порушень — це те, що люди переносять застуду на ногах, відзначають експерти. Але при перших же симптомах нездужання краще для організму хворої людини — лягти в ліжко. Ускладнення, які, часто виникають у тих, хто продовжує займатися справами, лікуються набагато складніше, застерегли вчені.
Інша поширена звичка — збивання температури при найменшому її підвищенні — теж не найкраща стратегія в лікуванні грипу та застуди. На думку терапевтів, не варто приймати жарознижувальні ліки, якщо температура не досягла позначки 38. Імунітету потрібно дати можливість і час поборотися з інфекцією самостійно, якщо вона атакувала організм. З цієї ж причини не потрібно робити спеціальних, додаткових зігрівальних заходів, домагаючись посиленого потіння хворої людини.

Нерідко при застуді люди починають пити антибіотики. Лікарі нагадують: антибіотиками лікують бактеріальні інфекції, але не вірусні. Застуді ці засоби не страшні, але організм може «зламатися» — прийом антибіотиків здатний пригнічувати імунну систему.

Чергова помилка — це прагнення уберегти хворого від протягів, тримати вікна в його кімнаті закритими. Насправді необхідно якомога частіше провітрювати приміщення, адже це заважає вірусам виживати, розповіли фахівці: тепло — найкраще середовище для збудників хвороб.