Як безпечно відпочити біля води?

Сезон активного відпочинку на воді — в самомому розпалі. У ці спекотні дні люди шукають прохолоди. Найкращий та найпоширеніший спосіб — піти з друзями на пляж. Проте завжди слід пам’ятати про прості правила пово­дження на воді.

КУПАТИСЯ ­ЗАБОРОНЕНО

Перш за все, обираючи місце відпочинку, слід звернути увагу на пляжі, в яких є паспорт готовності. Там поруч із людьми, розмореними сонцем, а іноді й спиртними напоями, постійно чергують рятувальники. Таких на Дніпропет­ровщині всього 12 і одна зона відпочинку. За словами начальника управління державного нагляду з пожежної техногенної безпеки та цивільного нагляду ГУ ДСНС в області Дмитра Маловіка, статистика свідчить, що на них у період літнього сезону безпечніше. Найчастіше смертельні випадки на воді трапляються в місцях, які не пристосовані для цього.

ТРИВАЮТЬ ПЕРЕВІРКИ

Наразі спеціально створена комісія здійснює перевірки локацій, де часто спостерігаються випадки загибелі людей. Перевіряються пляжі, зони відпочинку та місця, відведені для купання щодо їх відповідності вимогам правил охорони життя на водних об’єктах. Тобто, на місце, визначене як пляж, має бути оформлений паспорт. Крім того, за результатами роботи комісії спільно з органами місцевого самоврядування тут проводиться відповідна інформаційна робота та заходи реагування.
Стосовно рятувальників, вони мають нести варту на пляжах з документами впродовж всього періоду їх роботи. До складу однієї групи на одному спеціально облаштованому місці має входити мінімум три людини: командир посту, матрос-рятівник та плавець-рятівник. Аби їх допо­мога не знадобилася, спеціалісти радять не вживати алкоголь, не запливати за буйки та ретельно стежити за дітьми і підлітками.
Також для поціновувачів відпочинку на природі слід зазначити, що наразі за даними Гідрометцентру в регіоні встановлена пожежна небезпека третього класу, тому в’їзд до лісних масивів обмежений, хоча й не заборонений.

КОМЕНТАР СПЕЦІАЛІСТА

ДМИТРО МАЛОВІК, начальник управління державного нагляду з пожежної техногенної безпеки та цивільного нагляду ГУ ДСНС в області:
— Цьогорічна летальна статистика сумніша за попередню. Так, з початку року на водних об’єктах загинуло 40 осіб (проти 23 людей за аналогічний період 2015-го), з них 5 — діти. З моменту відкриття купального сезону-2016 на воді загинуло 20 осіб, четверо з них — діти. По одному випадку, який нещодавно стався на Фрунзенському каналі, ще тривають пошукові роботи.

ДАР’Я МИРОШНИЧЕНКО

Добавить комментарий