Як не заснути в новорічну ніч

Якщо у ваші плани на новорічну ніч не входить лягати спати рано, дізнайтеся, як допомогти своєму організму довше зберегти бадьорість. Про це розповідає ukrhealth.net.

Насамперед, бажано виділити пару годин на денний сон. Навіть, якщо не вийде заснути, такий відпочинок додасть організму сил для неспання в нічний час.

Сонливість може з’явитися , навіть якщо в останній день року ви прокинулися пізніше або задрімали днем. Найпопулярнішим засобом є кава. Однак щоб напій максимально спрацював, краще пити його не в величезних кількостях, а випити 1-2 чашки за пару годин до новорічної ночі. При цьому протягом години можна пити не більше однієї чашки. Якщо організм отримає дуже велику дозу кофеїну протягом короткого часу, ефект буде зворотним очікуваному — ви почнете позіхати і захочете спати. До речі, сам по собі кавовий запах допомагає підбадьоритися.

Використовуйте кавові зерна та інші підбадьорливі аромати. Допоможуть прогнати сон свіжі, різкуваті запахи цитрусових і екзотичних рослин. Можна використовувати ефірні масла лимона, розмарину. Нанесіть пару крапель на зап’ясті або на носову хустку і періодично вдихайте аромат.

Не переїдайте. За традицією, новорічний стіл прикрашають різноманітні смачні страви, тому так непросто контролювати кількість з’їденого. Але фізіологічно обумовлено , що після рясного прийому їжі хилить на сон. Таку ж реакцію часто викликають спиртні напої. Крім того, деяка їжа посилює сонливість, наприклад, жирні страви, борошняне і солодке. Підтримати емоційну активність допоможе невелика порція риби або блюдо з птиці.

Рухова активність допоможе вашому організму зрозуміти , що зараз не час для сну. Тому чергуйте застілля з рухом, наприклад з танцями, або погуляйте на свіжому повітрі, головне, не засиджуйтеся на одному місці. Якщо у вашій компанії з’явився «дух Морфея », а припиняти свято не входить у плани, то вирушайте на вулицю : подивіться святкові феєрверки , пограйте в сніжки або знайдіть інше активне заняття , яке буде всім до душі.

Якщо вийти на вулицю не виходить, то хоча б регулярно провітрюйте приміщення , в якому проходить святкування Нового року.

Якщо ви самі не курите, постарайтеся знаходитися подалі від місця куріння. Сигаретний дим може викликати головний біль і посилити втому.

Допоможе зняти сонливість приємна, ритмічна і танцювальна музика, навіть якщо ви в цю ніч не танцюєте. Але врахуйте, що занадто гучна музика викличе втому і призведе до головного болю.

Робота внутрішнього годинника прямо залежить і від освітлення в кімнаті. Увімкніть світло яскравіше. Завдяки цьому знизиться вироблення мелатоніну — гормону, який контролює сон і циркадні ритми.

Добавить комментарий