Як “прописатися” на Дніпропетровщині

Знятися з реєстрації чи оформити прописку  – раніше ці послуги надавали органи міграційної служби. Тепер цим займаються місцеві ради. Подавати документи можна безпосередньо до ЦНАПу, або до місцевої ради. Це залежить від місця проживання заявника. Фахівці ЦНАПу самостійно передадуть документи до органу реєстрації. На Дніпропетровщині послуга оформлення прописки через ЦНАП доступна у 12 містах та 6 територіальних громадах. Які документи необхідно подавати для отримання прописки і скільки це займе часу, розповіли в департаменті економічного розвитку ДніпроОДА.

Для оформлення прописки до місцевої ради чи ЦНАПу необхідно прийти із наступними документами:

  • заявою – заповнити її можна на місці;
  • квитанцією про сплату адмінзбору. Він складає – 13 гривень 60 копійок;
  • оригіналом паспорту або свідоцтвом про народження дитини;
  • документами на право власності житла, де громадянин має намір прописатися. У іншому разі необхідна присутність власника квадратних метрів;
  • військовим квитком або посвідченням про приписку для чоловіків призовного віку.

Подача документів займе до 15 хвилин. Оформлюється прописка протягом доби.

Якщо не бажаєте стояти у чергах – зареєструйтесь на порталі iGov і вам призначать персональний час візиту. Для цього необхідно зайти на портал. Обрати розділ «Місце проживання», в ньому знайти пункт «Реєстрація місця проживання». Далі обрати регіон, варіант входу у систему, оформити заяву та завантажити відскановані документи з попереднього переліку. Це займе також не більше 15 хвилин – підказки на порталі допоможуть в усьому швидко розібратися. Після перевірки документів фахівцями, заявнику на електрону адресу надійде повідомлення з часом візиту до місцевої ради та список документів, оригінали яких треба взяти з собою і на місці оформлювати прописку. У цьому разі паспорт з реєстраційним штампом також отримаєте за добу.

Для зняття з реєстрації – процедура і пакет документів абсолютно ідентичні. Якщо особа була раніше прописана в одному місці і реєструється в іншому – знятися з реєстрації можна в ЦНАПі.  Не потрібно, як раніше, їхати за місцем колишньої прописки.

Після зняття з реєстрації знову прописатися необхідно протягом місяця. Інакше доведеться сплатити штраф – трохи більше 40 гривень.

На Дніпропетровщині оформити прописку через ЦНАП можна у 12 містах: Нікополі, Вільногірську, Кам’янському, Кривому Розі, Жовтих Водах, Марганці, Новомосковську, Покрові, Павлограді, Першотравенську, Синельниковому, Тернівці та 6 територіальних громадах:  Сурсько-Литовській, Богданівській, Вербківській, Вакулівській, Апостолівській, Слобожанській.

У Дніпрі оформити реєстрацію можна у 5 районних радах – Соборній, Шевченківській, Новокодацькій, Індустріальній, Самарській та міській раді Таромського.

Добавить комментарий