У Дніпрі відкрилася виставка петриківського розпису (ФОТО)

14 лютого біля Лівобережного ЦНАПу в Дніпрі відкрилася виставка петриківського розпису. Експозиція налічує 30 робіт вихованців Центру української культури «Коло калинове» міського Палацу дітей та юнацтва.

петриківський розпис

«Ця виставка не випадково розташована біля ЦНАПу. Так ми переплітаємо новації з гарними давніми традиціями. Петриківка – це візитівка нашого краю. Ми популяризуємо її», – сказала Яніка Мерило.

петриківський розпис

Художникам, роботи яких виставлені біля ЦНАПу, – від семи до чотирнадцяти років. Вони зізнаються, що не просто малюють орнаменти, а вкладають у свої картини певний сенс. Наприклад, маленька майстриня Світлана за допомогою петриківських квітів зобразила три покоління своєї родини. «Я займаюся розписом вже вісім років, і мені дуже подобається малювати квіти. Вони трохи схожі на мене. Я малюю їх ніби душею», – зазначила чотирнадцятирічна художниця Світлана Мількевич.

петриківський розпис

Виставку планують зробити постійною, лише час від часу оновлюватимуть експозицію. «Це не просто роботи, а певна система виховання. Ми розуміємо, що виховати українця можна тільки на рідній історії та творчості. Ці картини – це частинка дитячої душі. Люди приходять до ЦНАПу по якісь папірці, потрібні їм для життя, а разом з тим отримують задоволення від цих малюнків», – зазначив начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Олександр Марусов.

петриківський розпис

петриківський розпис

Добавить комментарий