У Дніпрі відкрилася виставка петриківського розпису (ФОТО)

14 лютого біля Лівобережного ЦНАПу в Дніпрі відкрилася виставка петриківського розпису. Експозиція налічує 30 робіт вихованців Центру української культури «Коло калинове» міського Палацу дітей та юнацтва.

петриківський розпис

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Ця виставка не випадково розташована біля ЦНАПу. Так ми переплітаємо новації з гарними давніми традиціями. Петриківка – це візитівка нашого краю. Ми популяризуємо її», – сказала Яніка Мерило.

петриківський розпис

Художникам, роботи яких виставлені біля ЦНАПу, – від семи до чотирнадцяти років. Вони зізнаються, що не просто малюють орнаменти, а вкладають у свої картини певний сенс. Наприклад, маленька майстриня Світлана за допомогою петриківських квітів зобразила три покоління своєї родини. «Я займаюся розписом вже вісім років, і мені дуже подобається малювати квіти. Вони трохи схожі на мене. Я малюю їх ніби душею», – зазначила чотирнадцятирічна художниця Світлана Мількевич.

петриківський розпис

Виставку планують зробити постійною, лише час від часу оновлюватимуть експозицію. «Це не просто роботи, а певна система виховання. Ми розуміємо, що виховати українця можна тільки на рідній історії та творчості. Ці картини – це частинка дитячої душі. Люди приходять до ЦНАПу по якісь папірці, потрібні їм для життя, а разом з тим отримують задоволення від цих малюнків», – зазначив начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Олександр Марусов.

петриківський розпис

петриківський розпис

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь