Як ремонтують дороги у Дніпрі: цифри та факти

У цьому році на поточне та капітальне оновлення дніпровських доріг з бюджету міста було виділено 542 млн грн. Наразі відремонтовано близько 750 тис. кв. м шляхів. Це в 4,2 разу більше, ніж торік, повідомив під час прес-конференції 7 листопада заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

«Ми могли б зробити більше, та враховуючи, що бюджет на цей рік був затверджений лише навесні, а всі основні тендери нам зривали, ми встигли відремонтувати 750 тис. кв. м. Якщо б ми почали роботи не в червні, а хоча б у квітні, то, думаю, результат міг би бути більш значним. Наступного року ми плануємо подвоїти ці результати», – сказав Михайло Лисенко. Посадовець наголосив, що за умови своєчасного ухвалення бюджету-2017, кількість відремонтованих доріг може суттєво збільшитися. За його словами, кошторис міста на наступний рік планують ухвалити на початку грудня.

Михайло Лисенко повідомив, що наразі поточні ремонти проведені на ділянках доріг загальною площею у 610 тис. кв. м. Це – понад 20 вулиць в різних частинах міста. Крім того, поточні ремонти тривають на відрізках вул. Маршала Малиновського, Олександра Чернікова та вул. Нестерова. До кінця року відремонтують дорогу на вул. Камчатській, Андрійченка, що в селищі Діївка, вул. Червоногірській та на ділянках вулиць Передова та Петрозаводська.

Михайло Лисенко зауважив, що в планах цьогорічних ремонтів також ділянка на з’їзді з Кайдацького мосту (з’їзд на набережну з боку лівого берега). Тут проблема з гідроізоляцією. Наступного року з’їзд реконструюють комплексно, а перед тим, ще в цьому році, знизять дорожнє покриття. Це полегшить пересування транспорту взимку. Заступник мера також відзвітував про роботи на інших вулицях.

«Зроблено вулицю Ульянова. В процесі зараз – Набережна Перемоги, від вул. Космічної до Південного мосту. Триває також реконструкція підземного переходу на просп. Слобожанському – на перехресті вул. Калинової. Крім того, виконуються роботи на житловому масиві Тополя-2, вулиці Комунарівській, 16 і Набережній Перемоги – від Мерефо-Херсонського мосту до вул. Космічної. Це бульварна частина», – пояснив посадовець.

Михайло Лисенко також додав, що на наступний рік заплановане обстеження, зокрема, пішохідного мосту на Монастирський острів. Крім того, капітальні ремонти доріг хочуть провести на просп. Дмитра Яворницького, вул. Романа Шухевича, вул. Курчатова. Їх повністю реконструюють. В центральній частині міста планують виконати оновлення трамвайних переїздів. До переліку об’єктів реконструкції також входять 26 основних трамвайних переїздів у місті. За словами посадовця, нові переїзди зроблять з монолітної залізобетонної плити з вібровставками замість застарілого асфальтного покриття. Це зробить рух транспорту більш комфортним. У планах мерії – поступово замінювати всі трамвайні переїзди на залізобетонні. Також на наступний рік запланована антикорозійна обробка Південного мосту, яку проведуть вперше за весь час його існування.

Залишити відповідь