Як «розповісти» камерам відеофіксації, що за кермом був не власник авто

Цими днями у МВС повідомили, що на дорогах України з’явиться ще більше камер відеоспостереження за поведінкою водіїв на автошляхах. Вони фіксуватимуть більше порушень — від швидкості руху авто до перетину стоп-лінії або проїзду на червоне світло.

Ситуація не критична для тих, хто керує власною автівкою, адже саме вони знатимуть, що порушили правила і нестимуть за це відповідальність. Інша справа — ті, хто дав покерувати своїм авто друзям, рідним або продали його за довіреністю.

Такі водії отримуватимуть штрафи за порушення інших. Аби цього не сталося — власник авто може призначити належного користувача.

ДВА ВАРІАНТИ

Належний користувач — це той, хто не є власником авто, але постійно сидить за кермом цієї машини. У разі порушення ним правил або отримання штрафу за неправильну парковку система автоматично спрацює і визначить саме належного користувача як особу, яка порушила правила, і саме йому доведеться відповідати за свої дії, а власник авто не отримає жодних штрафів.

В Україні вже понад рік автомобілісти можуть призначати належного користувача. Так, від початку запровадження даної послуги до сервісних центрів МВС області надійшло понад дві тисячі запитів на її отримання. «Призначити належного користувача можна двома способами — прийти до сервісного центру МВС та підписати угоду між реальним водієм та власником, або ж можна зробити це самостійно, скориставшись Електронним кабінетом водія або через вебдодаток, розміщений на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС.

Послуга надається безкоштовно, незалежно від місцезнаходження або реєстрації місця проживання чи транспортного засобу, тобто в будь-якому сервісному центрі МВС», — зазначила головний спеціаліст зі зв’язків із громадськістю Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в області Ірина Снітько.

ЗМІНИ В ДЕРЖРЕЄСТРІ

Відомості про належного користувача будуть занесені до Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Так, аби призначити належного користувача, не виходячи з дому, потрібно мати під рукою смартфон чи комп’ютер, Інтернет та цифровий підпис.

Власник авто має авторизуватись в Електронному кабінеті водія, обрати послугу з відповідною назвою, ввести VIN-код авто та обрати підставу для належного користування. Це може бути домовленість із власником, довіреність про право керування транспортним засобом, договір оренди, позики, лізингу чи найму. За потреби, слід прикріпити скан-копії документів довіреності або інших договорів.

Підписати дану заявку за допомогою електронного підпису . Після цього власник авто повинен дати згоду на призначення користувача. Вся процедура триває один день, і коли зміни внесені, авто отримає належного користувача. Сам власник і той, хто сидітиме за кермом автівки, побачать у власних Електронних кабінетах відповідні статуси», — наголосила Ірина Снітько. Послуга доступна як для фізичних, так і юридичних осіб.

Тамара Бєлкіна
фото: з відкритих джерел