Як уникнути переохолодження: поради лікарів

Переохолодження та обмороження – нерідкі супутники морозної зими.   Уникнути цього просто, дотримуючись декількох правил. Як поводитися, аби зимові прогулянки приносили лише користь, розповіли в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

«Найменш захищені від холодів пальці, ніс та вуха, бо мають малий жировий шар. Тож і замерзають першими. Зазвичай люди вважають, що переохолодження можна отримати лише в сильний мороз. А насправді це можливо навіть тоді, коли стовпчик термометра показує невеличкий «плюс» або «мінус». Потрібно бути пильними та притримуватися простих правил, які допоможуть вберегти здоров’я», – наголосили в департаменті.

Перед виходом на вулицю поїжте, візьміть із собою термос із гарячим чаєм або кавою. Одягайтеся багатошарово, обов’язково захистіть відкриті ділянки шкіри – не забудьте рукавички, шарф та шапку. Взуття не повинно тиснути.

Не перевтомлюйтеся. Харчуйтеся поживно, але не переїдайте – так організм матиме достатньо енергії. Категорично заборонено  вживати алкоголь, адже він розширює судини та призводить до швидкої втрати тепла.