Як уникнути інфекцій влітку: 11 важливих правил

Влітку люди частіше хворіють через брудні руки, зіпсовані продукти чи неякісну воду, аніж через респіраторні інфекції. Як цього уникнути? Дотримуйтесь цих 11 правил, щоб зберегти своє здоров’я і насолоджуватися безпечним літом.

1. Мийте руки з милом

Завжди мийте руки з милом перед їжею, після відвідин туалету і після повернення з прогулянки. Це просте правило допоможе уникнути багатьох інфекцій.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

2. Мийте овочі та фрукти

Мийте овочі та фрукти перед вживанням, навіть ті, що у шкірці, такі як банани, апельсини та мандарини. Обполіскуйте їх кип’яченою водою. Перед тим як розрізати, ретельно вимийте кавун, щоб запобігти забрудненню ягоди небезпечними мікроорганізмами та яйцями гельмінтів.

3. Використовуйте бутильовану воду

Для пиття використовуйте бутильовану або кип’ячену воду та одноразові стаканчики. Це допоможе уникнути зараження через неякісну воду.

4. Чистий посуд

Використовуйте лише чистий або одноразовий посуд. Це особливо важливо при пікніках і виїздах на природу.

5. Вологе прибирання

Регулярно проводьте вологе прибирання у будинку. Це допоможе знизити кількість пилу та мікробів, що можуть спричинити захворювання.

6. Чистота дитячих іграшок

Мийте дитячі іграшки кожного разу після прогулянки. Регулярно пилососьте та періть м’які іграшки, а також мийте пластикові іграшки.

7. Перевірка термінів придатності

При покупці товарів обов’язково перевіряйте термін придатності. Дотримуйтесь температурного режиму зберігання швидкопсувних продуктів, таких як кисломолочні продукти, сири, ковбаси, сосиски, тістечка та торти.

8. Окреме зберігання сирої та готової їжі

Відокремлюйте при транспортуванні та зберіганні сире м’ясо, птицю і морепродукти від готової їжі. Для оброблення сирої та готової продукції використовуйте окремі дошки та ножі.

9. Ретельне приготування їжі

Ретельно проварюйте або просмажуйте продукти, особливо м’ясо, птицю, рибу та яйця. Це знищить шкідливі мікроорганізми.

10. Зберігання їжі

Не залишайте їжу при кімнатній температурі довше, ніж на 2 години. Захищайте продукти від комах та гризунів, щоб запобігти їхньому забрудненню.

11. Гігієна при готуванні

Не беріть участі у приготуванні їжі для сім’ї та гостей, якщо почуваєтеся нездоровим (особливо при розладі випорожнень, нудоті, болю в животі).

Дотримуючись цих простих правил, ви зможете значно знизити ризик зараження інфекціями влітку і насолоджуватися здоровим та безпечним відпочинком.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!