Як вирішити сімейні справи в українському суді, ­перебуваючи за кордоном

Широкомасштабне військове вторгнення внесло свої корективи у життя всіх українців. У березні країну покинули багато жінок із дітьми, які планували розлучитися із чоловіком, або вже давно не жили разом чи не брали дозволу на вивіз дитини в іншу країну. Нині виявилось, що від соціального статусу жінки в іноземній країні залежить дуже багато, зокрема і кількість допомоги або відсоток податку із зарплатні.

ЦИФРОВИЙ ПІДПИС

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Тож адвокати радять не чекати повернення в Україну і вже потім вирішувати питання розлучення, а діяти негайно, навіть перебуваючи за кордоном. Аби подати позов про розлучення, стягнення аліментів тощо, навіть бути присутнім на засіданні, не потрібно повертатись в Україну.

«Є можливість укласти договір віддалено з адвокатом, який перебуває на території України та має ліцензію на свою діяльність. Він і буде представляти інтереси людини у суді та ходити на засідання замість неї. Договір можна підписати цифровим підписом і він буде вважатися дійсним», – говорить адвокат Роман Коган. Він зазначив, що соціальні служби інших країн цікавить питання соціального статусу людини, адже якщо жінка влаштувалась на роботу та має в Україні чоловіка – то це впливає на те, скільки грошей вона отримуватиме.

«Якщо жінка заміжня – це інший податок на зарплату за кордоном. Інша проблема в тому, що мати поїхала з дитиною і, крім допомоги іноземної держави, від батька дитини вона нічого не отримує. Сімейне законодавство України передбачає, що обов’язок батьків утримувати дітей за будь-яких обставин, навіть якщо вони перебувають в іншій країні і якщо батько не виконує свій обов’язок, то мати дитини може подати на нього до суду», – говорить Роман Коган.

ВІРТУАЛЬНА ПРИСУТНІСТЬ

Адвокат зазначає, що процес розлучення – досить тривалий і за місяць свій статус колишнє подружжя змінити не зможе.

«У 90% випадках відповідачі по справах про розлучення не являються до суду. До них не доходять поштові відправлення чи повістки і тому суд не може прийняти швидке рішення про розлучення. Повинно відбутися декілька засідань», – говорить Роман Коган. Він додав, що натомість, якщо позивач по справі перебуває за кордоном і має довіреного адвоката у суді, то на справу це ніяк не вплине. Бо саме адвокат відвідує засідання замість позивача.

«Для тих, хто хоче потрапити на судове засідання, але перебуває за кордоном, є спеціальна система відеоконференції, через яку він може бачити, як проходить процес по його справі», – сказав Роман Коган. Він також зауважив, що якщо позивач не має довіреного адвоката та сам не приходить на судове засідання, то суд просто поверне йому його заяву.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото із відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!