Як харчуватися, щоб Великий піст був корисним: поради лікарів

40 днів без м’яса, риби, яєць, молока. Нині православні християни дотримуються посту, щоб підготуватися до Великодня.  Як не нашкодити своєму організму? Навіть навпаки – отримати не лише духовне, а й тілесне очищення? Порадили в Обласному центрі здоров’я.

«Коли приймаєте рішення, чи дотримуватися посту, найперше слід зважати на стан свого здоров’я. Не завадить напередодні порадитися з лікарем. Дітям, вагітним, годуючим мамам, людям похилого віку поститися не варто, – зазначили в Обласному центрі здоров’я. – Тим, для кого піст не протипоказаний, він може принести оздоровлення та омолодження. Головне – правильно підібране харчування».

Піст – це не голодування і не дієта. Кількість калорій має залишитися на звичному рівні – 1600-2000 ккал щодня для дорослої людини.

М’ясо замініть грибами, квасолею, сочевицею, горохом. Так організм отримуватиме достатню кількість білка та тваринних жирів. Їжте крупи – вони містять багато вітамінів, мінералів, мікроелементів і біологічно активних речовин.

Компенсувати брак вітамінів допоможуть фрукти та овочі: картопля, буряк, морква, капуста. Найкраще вони зберігають корисні властивості у свіжому або замороженому вигляді.

Незамінні в пісному раціоні горіхи. Це джерело білка, кальцію, фосфору, цинку, міді, фолієвої кислоти, вітамінів Е та А. Гідна заміна солодощам – сухофрукти. Їжте їх між основними прийомами їжі, додавайте в різні страви, варіть з них компот.

Пийте багато рідини – не менше 1,5 – 2 літрів на день.