Як жнивує Васильківщина

Васильківський район Дніпропетровської області розпочав жнива 2018 року. До збирання ранніх зернових готові 39,8 тис. га. Першим на фініш селянської праці вийшов озимий ячмінь, який коситься в ТОВ «Інвестагро», сфг «Рубін», сфг «Шев’якінське», сфг «Слав’янка», сфг «Прогрес». Середня урожайність його поки що складає 23-28 ц/га. Пшениці ще достигають і чекають свого часу збирання. Про це повідомив начальник відділу агропромислового розвитку Васильківської райдержадміністрації Нецик Валерій Михайлович.

«Хочу ще сказати, що традиційно у червні Васильківські господарі завжди бувають на семінарі у ТОВ «Славутич» Покровського району, частина земель якого знаходиться і в нашому районі, тобто ТОВ «Богдан» і яке багато років займається вирощуванням насіннєвого матеріалу злакових культур. Під час обміну думками молодий генеральний директор ТОВ «Славутич» Брацило Роман Володимирович підкреслив, що їхнє господарство за чесні партнерські відносини і подякував своїм колегам з інших районів та областей, які роками закуповують саме славутівське насіння і мають від того гарні врожаї. А зокрема хочу навести слова великого покровчанина, генерального директора ТОВ «Зоря» Пучки Анатолія Давидовича, який сказав так: «Ми з року в рік закуповуємо високоякісне насіння озимої пшениці для всіх площ нашого господарства тільки у ТОВ «Славутич» і обов’язково сіємо по парах, одержуючи стабільно найвищі у нашому районі врожаї».

Над цим слід задуматись усім нашим господарям. Хоча нинішні жнива, слід сказати, будуть занадто швидкоплинними через надскладні погодні умови цього року, де у більшості господарств Васильківського району не випало жодної краплі дощу, за три місяці весни і літа. Але збирати необхідно, бо нашому народу потрібен хліб.

Лілія Данилюк