Яка ситуація з коронавірусом у Дніпрі

За минулі вихідні у Дніпрі по медичну допомогу з ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу звернулося 843 людини. Станом на 22 березня у КНП «Міська клінічна лікарня № 21 ім. проф. Є. Г. Попкової» ДМР перебували 19 хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію. Нині тільки у 2-х з цих пацієнтів підтверджено наявність COVID-19, тринадцять – отримали негативні результати, чотири – ще чекають на відповіді. Про це повідомила під час брифінгу 23 березня медична директорка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Надія Сальник.

«Доводимо до відома мешканців міста! Щоб унеможливити поширення та виникнення осередку коронавірусної інфекції, хворі з іншою інфекційною патологією, які знаходилися у 21-й лікарні, переведені в інші заклади охорони здоров’я згідно з алгоритмами дій медиків», – пояснила Надія Сальник.

Вона також нагадала, що наприкінці минулого тижня у Дніпрі запрацювала лабораторія із тест-системами на коронавірусну інфекцію, що значно скоротить час отримання результатів для мешканців. Однак, такі дослідження для кожного охочого робитися не будуть, а швидкі тести, які надійдуть у місто, будуть у розпорядженні медиків.

Надія Сальник вкотре закликала всіх бути свідомими, зберігати спокій в умовах карантину та дотримуватися правил особистої гігієни.

«Давайте будемо відповідальними та спокійними. Тому карантин і два тижні самоізоляції для тих, хто приїхав – ваш свідомий обов’язок. Усі інші – без нагальної потреби не виходимо з дому. Якщо це неможливо, тримайте дистанцію більш ніж метр від людей, які кашляють і чхають біля вас. Не торкаємося свого обличчя та очей. Миємо руки скрізь і завжди з милом протягом 30 секунд або обробляємо їх антисептиками. Стежимо за приміщеннями, де знаходимося: провітрюємо, проводимо вологе прибирання. Ретельно готуємо їжу. Забезпечте себе і рідних усім необхідним. Зробіть карантин не обмеженням, а можливістю залишитись вдома із рідними, побавитися із дітьми, зробити нарешті те, на що довго не було часу. Спитайте чи не потрібно старій сусідці хліба чи ліків, якщо ви вже виходите. Підвезіть когось з екстрених служб. Давайте робити добро!» – звернулася до мешканців директорка Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Надія Сальник.

 

Фото: з відкритих джерел